Фото з відкритих джерел

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган звинуватив Захід в озброєнні терористів на Близькому Сході. Про це він заявив сьогодні в Стамбулі, передає Anadolu.

"Вороги Анкари слабшають у міру посилення Туреччини. Захід озброює всіх терористів на Близькому Сході. Незважаючи на те що Захід все ще заперечує цей факт, у Анкари є документальні свідчення поставок зброї. Є й фотографії, на яких терористи одягнені в уніформу, вироблену в цих країнах. Кого ви обманюєте? Нам добре відома ваша суть", - заявив глава держави.

За його словами, якщо влада Нідерландів приносить у жертву виборам відносини з Туреччиною, то вони відповідатимуть за це. Також, на думку Ердогана, "влада Нідерландів перейшла всі межі".

"Дійшло до того, що генконсула не випускали з будівлі дипмісії Туреччини. Все це говорить про те, що нацизм на Заході відроджується. Чим влада Нідерландів може пояснити свої кроки? Туреччина відповість на це. Влада Нідерландів нарешті навчаться нормам дипломатії", - зазначив президент Туреччини.

"Гадаю, що і 250 тис. турків, що проживають у Нідерландах, скажуть своє слово на виборах 15 березня в цій країні", - сказав Ердоган.

Нагадаємо, у Нідерландах поліція не пропустила до турецького генконсульства міністра Туреччини. За годину до цього Нідерланди відмовили у видачі дозволу на посадку літака міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу.

До турецького генконсульству у Роттердамі вийшло близько 1 тис. осіб з турецькими прапорами, вони висловлювали підтримку турецьким властям. Поліція Нідерландів застосувала водомети для розгону акції протесту проти дій голландських властей щодо турецьких чиновників.

Вранці 12 березня перед генконсульством Нідерландів у Стамбулі поновилася акція протесту проти рішення нідерландського уряду заборонити візити глави МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу і міністра у справах сім'ї та соціальної політики Фатми Бетуль Саян Кайї для зустрічей з турецької діаспорою.