Двох затриманих у Росії українських прикордонників, імовірно, заарештовано там на два місяці, - ДПСУ

Слободян не виключає, що прикордонників захопили з використанням сили, до них не пускають українського консула

архів AP Photo

Двоє українських прикордонників, які були затримані неподалік українсько-російського кордону, ймовірно, заарештовані судом РФ на два місяці. Про це у Facebook написав речник Держприкордонслужби України Олег Слободян.

Він також повідомив, що прикордонно-представницька зустріч на лінії кордону для вирішення питання із затриманими, була фактично зірвана, оскільки на неї прийшов один російський прикордонник, заявивши, що "не уповноважений відповідати на питання" та вручив російську версію протоколу про зустріч.

"Документ формально-сухий і не містить жодних відповідей на питання, які цікавлять українську сторону. Українські прикордонники письмово висловили своє заперечення у зв'язку з порушенням російською прикордонною службою протокольних домовленостей і відверто цинічною позицією", - уточнив Слободян.

"У той же час обставини "затримання" двох офіцерів російськими прикордонниками потроху вдається з'ясувати. По-перше, за оперативною інформацією в РФ щодо українських прикордонників вже відбувся суд. При цьому розгляд відбувався за двома статтями: щодо незаконного перетину кордону і... злісної непокори працівникам правоохоронного органу. Рішення суду – 2 місяці під вартою. Ці обставини наштовхують на думку про те, що наші військовослужбовці були захоплені силою, а той факт, що до них кілька днів тому не пустили українського консула, лише це підтверджує. Скоріше всього, що на офіцерів психологічно тиснуть, і не виключено, що у них на тілі є видимі ознаки фізичної боротьби на кордоні", - заявив спікер ДПСУ.

Ще одним доказом такої версії Слободян називає те, що під час огляду лінії кордону в імовірному місці "зустрічі" українських прикордонників було виявлено сліди розташування двох груп, які, ймовірно, і захопили українських офіцерів.

"Державна прикордонна служба спільно з МЗС буде продовжувати вимагати від російської сторони видачі українських прикордонників", - запевнив він.

Як повідомлялося, 3 жовтня двоє співробітників Держприкордонслужби України зникли в Сумській області недалеко від кордону з Росією. Обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження. Пізніше в РФ офіційно підтвердили затримання двох українських прикордонників. Нещодавно російська сторона погодилася на зустріч з приводу долі затриманих українських прикордонників, про підсумки якої і розповів Слободян.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів