Дуже важливий текст: Що робити, якщо раптово почався снігопад (а нещодавно було літо)

Головне – не ридати і придушити в собі бажання почати голосно кликати маму. Ви вже дорослі та сильні, тому збираємося з силами, робимо каву або чай і сідаємо читати цей текст

Фото з відкритих джерел

Літо. Тепло. Ви помаленьку йдете в бік басейну де-небудь у Дубаї, паралельно міркуючи над тим, де і як краще засмагнути сьогодні. Пальми довкола, так би мовити, натякають, що день буде хорошим, і що в принципі може перешкодити

І тут ви, звичайно, прокидаєтеся. У квартирі холодно, на вулиці сніг і мінусова температура. І холодно. Хоча, напевно, у квартирі все ж холодніше.

Під під'їздом два двірники ліниво матюкають один одного, намагаючись помітити територію, сніг валить зі страшною силою, сусіди рефлекторно включили перфоратор, хоча, здавалося б, що можна робити перфоратором о 6:30 ранку…

Ну, а вам вставати, одягатися і йти на роботу. Або навіть їхати. А там холодно і сніг. А нещодавно було літо. І не сніг. А тепер ось так.

Тож ласкаво просимо у реальність. Про холод і як з ним боротися ми вже писали, хоч паралельно нагадаємо ще кілька порад, мабуть.

Ну, а загалом поговоримо про сніг. І як поводитися, якщо раптово (тобто точнісінько згідно з прогнозом синоптиків) цей снігопад все ж стався.

Порада № 1

Стежте за часом

Фото з відкритих джерел

Як багато хто з киян (та й не тільки кияни) знають, що сніг має одну не дуже приємну особливість: він може істотно ускладнити виконання ваших планів учасно.

Наприклад, тупо завалити всі входи і виходи з вашого під'їзду. Або засипати вашу машину, яка врешті може стати схожою на транспорт Санта-Клауса (хіба що без новорічної атрибутики).

Тож, коли ви готуєтеся привести себе в рух після відносно теплого сну, розраховуйте час так, щоб врешті вам не довелося пояснювати на роботі, чому ви запізнилися на 72 години. Це зробити важко. Повірте, дехто з нас пробував.

В ідеалі варто вийти з дому заздалегідь, розгребти кілька тонн снігу, якого назбиралося під дверима під'їзду або на вашій машині, і спробувати прорватися крізь потік людей або автівок, який починає збільшуватися на дорогах уже з самого ранку.

Але ми ж знаємо, що ідеал – поняття фантастичне. Тому давайте так: ми вам порадили оптимальний варіант, але в принципі, якщо ви навіть зможете змусити себе вийти на вулицю в таку погоду, це вже як-не-як перемога.

Порада № 2

Розчищення

Фото з відкритих джерел

Цю тему ми винесли в окремий пункт, і вона здебільшого стосується автомобілістів. Обов'язково… ні, не так… ОБОВ'ЯЗКОВО слід добре очистити автівку від снігу. Ні, не мінімально. Ні, не одну невелику смужку, крізь яку будуть гнівно позирати ваші очі на всіх цих козлів, яким удома не сидиться (а багато з них взагалі понаїхали).

Гарне. Розчищення. Саме воно дасть вам набагато більше шансів не потрапити в ситуацію на дорозі, небезпечну не тільки ушкодженнями вашої автівки, а й побитим обличчям під час з'ясування відносин з іншим водієм (або водіями).

Та й самій машині від цього набагато краще, повірте.

І так, додамо ось ще що. Тримаючи лопату для розчищення снігу, дуже не радимо вам спиратися на її держак, задумливо дивитися вдалину і проговорювати "Зима близько". Це баян…

… Ну, хіба що разок можна.

Порада № 3

Концентрація

Фото з відкритих джерел

Вона знову-таки необхідна для уникнення небезпечних ситуацій. Як на дорогах, де можна випадково в когось врізатися, так і пішоходу, який може банально потонути в заметі.

Замет цей, у кращому випадку, знаючи швидкість наших комунальників, почистять дня через три, тому весь цей час вас будуть шукати і сильно нервувати ваші родичі. Воно вам треба? Ось і ми думаємо, що ні.

Під час водіння не розмовляйте телефоном і, дуже бажано, вимкніть радіо. А то раптом там заграє Олег Винник, ви автоматично почнете співати разом з ним, втратите концентрацію, ну і… ви зрозуміли.

Порада № 4

Одяг має бути теплим і щільним

Фото з відкритих джерел

Якщо ви думали, що ось ці всі попередні поради можна виконувати в гавайській сорочці та шортах, то ні.

Снігопад передбачає необхідність теплого та щільного одягу. Чому теплого – думаємо, зрозуміло. Щоб ви не замерзли до смерті через кілька хвилин після виходу з будинку (тому що сніг рідко йде за температури +20, як уже можна було помітити).

Ну, а щільний, щоб сніг не потрапляв вам під куртку, не створював дискомфорт, не морозив вас зсередини, як якийсь диверсант, і всяке таке.

Взуття аналогічно. Щось щільне і високе. Шльопанці протипоказано, кажуть, у них ходити в сніг небезпечно для здоров'я (дивно, звичайно, але довіримося медикам, вони знають, що кажуть. Напевно).

Порада № 5

Дистанція

Фото з відкритих джерел

Це важлива штука в сніг як для водія, так і для пішохода. Щодо водіїв під час руху в сніг збільшується гальмівний шлях, тому бажано тримати дистанцію до автівки, що їде попереду. А то як би чого не вийшло…

Пішоходу треба тримати дистанцію, особливо в транспорті. Звичайно, ті, хто знає, кажуть, що чим ближче люди один до одного, тим простіше боротися з холодом, але такому аргументу можуть не повірити інші пасажири. І вас зрештою поб'ють. Тож не радимо.

Порада № 6

Фото з відкритих джерел

Навіть якщо дуже сильно хочеться, не варто сильно взаємодіяти зі снігом. тобто їсти його протипоказано. З двох причин:

  • Ви ризикуєте захворіти.
  • Ви ризикуєте тим, що ваше начальство вас не зрозуміє, яке, до речі, може спостерігати за вами з вікна.

Порада № 7

Дотримуйтесь спокою

Перебуваючи в колективі або приходячи додому в таку погоду, придушуйте в собі бажання впасти на підлогу і почати дриґати ногами з криками "ХОЧУ ЛІТО!! ДАЙТЕ МЕНІ ЛІТО!! ХОЧУ!!"

Повірте, це ми теж пробували і переконалися, що це не кращий варіант.

А взагалі

Фото з відкритих джерел

Будь-яка погода і будь-яка пора року має свої позитиви. Тому використовуйте їх наповну. Вийдіть у сніжки пограти, наприклад, діти тільки порадіють.

У вас немає дітей? Ну так… дійте :)

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів