"До кінця 2017 року ми...": Підсумки обіцянок українських політиків і чиновників

Пообіцяти – значить зробити. Або ні. Так можна назвати головний принцип українських політиків і чиновників, які годують електорат щорічними обіцянками щось зробити "до кінця року"

"До кінця 2017 року ми...": Підсумки обіцянок українських політиків і чиновників
Фото з відкритих джерел

Олександр Ільющенков

Журналіст, 112.ua

Пообіцяти – значить зробити. Або ні. Так можна назвати головний принцип українських політиків і чиновників, які годують електорат щорічними обіцянками щось зробити "до кінця року"

Обіцянки бувають різними. При цьому звичайні українці досить часто обіцяють самі собі щось зробити починаючи з якогось часу: "з понеділка я піду в спортзал", "з нового року я займуся собою", "почну бігати нарешті" або "влаштуюся на хорошу роботу".

Обіцянки політиків дещо інші. Зазвичай вони обіцяють щось зробити (або виконати пункт своєї передвиборчої програми) до якогось часу. Звідси здебільшого і з'являється "До кінця року ми почнемо будувати нове життя".

Ось на цьому формулюванні – "до кінця року" – ми і вирішили зупинитися детальніше. І простежити за виконанням деяких обіцянок щось зробити "до кінця 2017 року".

Що вийшло – далі. Але для початку кілька уточнень для простоти подальшого читання:

1) Ми не робили висновків. Робота полягала в тому, щоб зібрати інформацію про обіцянку конкретних людей зробити щось "до кінця 2017 року" та уточнити у відповідальних, що зрештою вийшло.

2) Деякі з відомств нам так і не відповіли. Ми не ображаємося, просто констатуємо факт. І залишаємо за собою право підозрювати, що не все гладко з виконанням обіцянок або в міністерстві чи відомстві є проблема з бюрократією і відповіддю на запит вчасно.

А тепер до справи.

Повернення золота скіфів

Фото з відкритих джерел

Суть

Ще до анексії Криму в 2014 році низка музеїв півострова (в тому числі "Херсонес Таврійський" і Сімферопольський музей Тавриди) передали Нідерландам для виставки експонати так званого скіфського золота.

Йдеться про сотні цінних предметів епохи скіфів, серед яких почесна грамота на честь стародавнього історика Сіріска і скіфське шатрове навершя у вигляді грифона.

Само собою, що після анексії постало питання, куди цю колекцію повертати. За право повернення почали "рубатися" представники України і Росії, і підсумком цієї "рубки" стало рішення Окружного суду Амстердама, датоване груднем 2016 року, згідно з яким скіфське золото вирішено повернути Україні.

Від того моменту і розпочався довгий і важкий процес повернення експонатів на українську територію.

Що обіцяли

У грудні 2016 року міністр юстиції України Павло Петренко повідомив про те, що колекцію повинні повернути в Україну до кінця 2017 року.

Він уточнив, що процедура, передбачена законодавством Нідерландів, дає можливість другій стороні оскаржувати рішення суду протягом трьох місяців, додавши, що апеляційний суд "буде розглядати скаргу за своїм регламентом".

"Але я впевнений, що у нас є всі шанси до кінця наступного року побачити вже на території України нашу колекцію", - зазначив він.

Коментарі

Їх не було. Запит про прояснення ситуації зі скіфським золотом був відправлений, відповіді у встановлені законом терміни не було.

У прес-службі міністерства трубку ніхто не взяв.

Тим часом

Поки готувався цей матеріал, з'явився коментар міністра культури України Євгена Нищука щодо термінів повернення "скіфського золота".

За його словами, розгляд апеляції Росії відбудеться в лютому 2018 року. Тобто раніше Україна колекцію не побачить.

ЗСУ і нова військова техніка

Фото з відкритих джерел

Суть

Одне з ключових питань забезпечення Збройних сил під час війни – це постачання нової техніки і озброєння.

Що обіцяли

У жовтні під час вручення державних нагород військовослужбовцям в Житомирській області президент України Петро Порошенко заявив про те, що до 2017 року українська армія отримала понад 1,3 тисячі одиниць військової техніки, а до кінця року отримає ще понад тисячу.

Коментарі

У відповідь на запит у Міністерстві оборони України повідомили, що станом на 19 грудня 2017 року в армію поставлено понад 2200 одиниць основних зразків військової техніки і озброєння.

До кінця 2017 року в міністерстві планують поставити в армію ще близько 500 одиниць.

Будівництво патронного заводу в Україні

Открытый источник

Суть

Ще одним важливим питанням забезпечення Збройних сил під час війни є боєприпаси.

Що обіцяли

Початок будівництва нового патронного заводу в Києві, на якому планується виробляти всі види калібрів – від вітчизняних стандартів до стандартів НАТО.

В інтерв'ю Delo.ua у листопаді 2017 року заступник міністра економрозвитку і торгівлі Юрій Бровченко повідомив, що закладка заводу на потужностях одного з приватних підприємств "почнеться найближчим часом", а калібр патронів, які вироблятимуть на заводі, варіюється від 5,45 до 14,5 мм.

Коментарі

МЕРТ у відповіді на запит повідомило таке: виробничі потужності планують розмістити на одному з підприємств "Укроборонпрому", хоча варіант з підключенням до роботи підприємств приватного сектора розглядають.

Поки переговори про заводі тривають, "у разі згоди сторін оптимістичний прогноз розгортання такого виробництва – близько року".

Україна і Шовковий шлях

Facebook Андрія Пивоварського

Суть

Новий Шовковий шлях – концепція нової транспортної системи авторства Китаю для переміщення вантажів і пасажирів сушею з Китаю до країн Європи. Україна повинна брати участь.

Що обіцяли

Перший транзит територією України в рамках нового Шовкового шляху вже до кінця 2017 року (також як один із варіантів називали початок 2018 року).

Коментарі

У визначений термін не надійшло.

Додаткові деталі

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян раніше повідомив, що з 1 листопада закладено нитку графіка поїзда №1319/1320 за транзитним маршрутом через Україну в рамках нового Шовкового шляху.

Потяги до Європи

Фото з відкритих джерел

Суть

Частиною розвитку "Укрзалізниці" є створення і поліпшення транспортних маршрутів до Європи.

Що обіцяли

Запуск до кінця 2017 року двох нових поїздів у Європу. У контексті появи безвізу та поліпшення умов для подорожей громадян України обіцянка не залишилася непоміченою.

Мова йде про два нових поїзди до Відня (Австрія) та Будапешту (Угорщина), а також оновлення потягу, який курсує з Одеси до Кишинева (Молдова).

Коментарі

І Мінінфраструктури, і "Укрзализниця" у відповіді на запит повідомляють про те, що у графіку на 2017/2018 рік передбачено новий безпересадочний вагон Київ – Будапешт – Відень у складі поїздів 749/145/32519/140-147/32510/146/750.

Також збережено безпересадочний вагон Львів – Будапешт у складі поїздів 81/33 – 34/82.

"Охматдит"

Новий корпус Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит", фото з архіву Комсомольская правда

Суть

Дитяча спеціалізована лікарня "Охматдит". І необхідність її вдосконалення.

Що обіцяли

На засіданні Кабінету міністрів у липні цього року глава уряду Володимир Гройсман заявив про те, що до кінця 2017 року в "Охматдиті" відкриють новий корпус.

Поточна ситуація і коментарі

Кабмін ввів в експлуатацію першу чергу оновленого комплексу "Охматдит"

За планом перший у черзі – великий лікувальний комплекс площею понад 26 тис. кв. м. Там будуть системи МРТ та інше обладнання, що дозволить проводити складні процедури дітям різного віку.

Ми збиралися уточнити, чи не було проблем з запуском і чи повністю готовий комплекс до прийому пацієнтів, але відповіді у встановлені терміни не було.

Тим часом

Володимир Гройсман у Facebook повідомив, що прийом пацієнтів в оновленому лікувальному комплексі розпочнеться 2018 року.

Електронні послуги в Україні

Фото з відкритих джерел

Суть

Поліпшення роботи з документацією та іншим у добу інтернету. Надання довідок, заповнення декларацій тощо.

Що обіцяли

У вересні цього року під час конференції Start Business Challenge прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що до кінця 2017 року в Україні будуть доступні близько 100 електронних послуг.

На момент обіцянки доступних електронних послуг було 30.

Коментарі

На запит про те, чи все вийшло, нам відповів МЕРТ. У довгій відповіді, в якій спочатку перераховували функції міністерства, а потім описували можливості громадянина України на цей момент, загальної кількості доступних електронних послуг не було подано.

Але ми порахуємо, нам не складно.

1) Користувач може замовити та отримати в електронному вигляді 17 адміністративних послуг (15 послуг МЕРТ у зовнішньоекономічній сфері та туризму і по одній послузі Держгеокадастра та Мінприроди)

Плюс

2) Користувач може записатися за допомогою електронної черги для отримання паспорта громадянина України і паспорта для виїзду за кордон (10 послуг).

Припустимо, плюс

3) 32 адміністративні послуги, які можна отримати в електронній формі через гіперпосилання. У МЕРТ уточнили, що ці послуги надають через інформаційні системи органів держвлади.

Чому ми написали "припустимо"? Тому що у відповіді була заувага, що системи в загальний портал держпослуг не інтегровані.

Але навіть з урахуванням цих 32-х цифра 100 не виходить.

MobileID

Фото з відкритих джерел

Суть

Технологія Mobile ID дозволяє користувачам мобільного зв'язку ставити електронні підписи до документів, здійснювати оплату послуг, отримувати доступ до захищених електронних документів за допомогою свого мобільного телефону.

Вона передбачає побудову інфраструктури взаємодії між мережами мобільних операторів і різними електронними порталами шляхом з допомогою спеціальних SIM-карт із вбудованими алгоритмами ідентифікації.

Що обіцяли

У вересні цього року Кабмін затвердив концепцію розвитку електронного урядування на період до 2020 року, яка передбачає запровадження системи мобільної ідентифікації MobileID до кінця 2017 року.

Коментарі

Відповідь Держагентства з питань електронного урядування: офіційний запуск MobileID – 26 грудня 2017 року.

З цієї дати з 1 червня 2018 року буде проведена дослідна експлуатація для групи контрактних абонентів одного з українських мобільних операторів.

За цей час буде перевірятися безперебійність функціонування сервісу, взаємодія з системами центру сертифікації і можливість абонентів проводити ідентифікацію особистості з використанням мобільного терміналу та спеціальної SIM-карти.

МАФи у Києві

Фото з відкритих джерел

Суть

Вже тривалий час у Києві йде боротьба з незаконно встановленими малими архітектурними формами, простіше кажучи, кіосками.

Що обіцяли

З інтерв'ю мера столиці Віталія Кличка: станом на серпень цього року в Києві прибрали понад тисячу незаконних МАФів, до кінця 2017-го заплановано демонтаж ще 1,2 тис.

Коментарі

Відповідь КП "Київблагоустрій": Із січня по листопад цього року було демонтовано 1418 незаконно встановлених МАФів.

За прогнозами, до кінця року таких МАФів буде демонтовано понад 1500 одиниць. Тобто до 2200 не дотягуємо.

Камери спостереження у Києві

Фото з відкритих джерел

Суть

Установлення системи спостереження, що включає інтелектуальні камери за програмою "Безпечна столиця". Що необхідно для покращення ситуації з безпекою українців у Києві.

Що обіцяли

У жовтні цього року мер Києва Віталій Кличко заявив, що в столиці до кінця 2017-го в рамках програми "Безпечна столиця" з'явиться ще майже 2 тисячі камер.

"До кінця року з'явиться ще майже 2 тисячі інтелектуальних камер. Вони вже дають ефект", - цитувала мера його прес-служба.

Коментарі

Департамент інформаційно-комунікаційних технологій КМДА відповів, що до кінця поточного року планують установити 1686 камер.

У 2018 році заплановано розширення системи відеоспостереження та встановлення 3680 камер. Загалом станом на 14 грудня в столиці вже було встановлено 4129 камер.

Отже

Як і обіцяли, намагалися обійтися без висновків. Ситуації вийшли різні – десь плани або обіцянки не виконані, десь втілити задумане вдалося.

Факт лише в тому, що в українських політиків і чиновників залишається погана звичка занадто часто обіцяти те, що зрештою зробити не виходить (метро на Троєщину можуть згадати кияни просто як приклад).

Тому в 2018 році бажаємо простого: менше обіцяти, більше робити. І обіцяти лише те, в чому впевнені.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів