ДФС пояснила штраф на 8 мільярдів Коболєву: Санкція не стосується окупованих територій

Коболєв збирається оскаржувати штраф у суді

З відкритих джерел

Державна фіскальна служба України пояснила штраф у 8,3 мільярда гривень для глави НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва: у штрафних санкціях за порушення митних правил немає поставок на окуповану територію. Про це повідомляє "ЕП" із посиланням на ДФС.

"В листі "Укртрансгазу" до Енергетичної митниці чітко написано — що у них немає інформації по поставках на окуповану територію з Платово та Прохорівки. Ми ці обсяги газу і не враховували. Ми порахували митні зобов'язання і санкції по тих обсягах, які вони самі нам вказали", — говорить Ігор Піковський.

Окрім того, у ДФС додали, що штраф наклали на "Нафтогаз", а не персонально на Коболєва.

"Ми почали нараховувати НАК "Нафтогаз України" податкові зобов'язання одразу з моменту їх виникнення — з січня 2017 року. Переговори щодо погашення цього боргу тягнуться з березня минулого року", - заявив керівник Енергетичної митниці Ігор Піковський.

Новини за темою: Порошенко просить ГПУ перевірити обґрунтованість 8,3 млрд гривень штрафу ДФС для Коболєва

За його словами, наклавши на НАК "Нафтогаз України" штраф на підставі несплачених компанією митних платежів, податківці виконали юридичну дію, яка, на їхню думку, відповідає нормам законодавства.

"Санкції застосовуються до НАК "Нафтогаз України" як юридичної особи, а не персонально до Андрія Коболєва", — зазначив Піковський.

За словами Піковського, "Нафтогаз" міг вийти із ситуації і надати складську довідку перевізника (в ній вказується перелік товарів, які перебувають на складі) замість акту прийому-передачі товару. Вона є достатньою підставою для митного оформлення. Однак "Нафтогаз" цю довідку не надав.

У свою чергу Андрій Коболєв збирається оскаржити штраф у суді, передає "ЕП" з посиланням на прес-службу "Нафтогазу".

"НАК "Нафтогаз України" збирається оскаржувати рішення про застосування штрафів у суді й оминути етап розгляду в Державній фіскальній службі", — заявили в прес-службі.

Нагадаємо, раніше глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що Державна фіскальна служба наклала на нього два адміністративні штрафи на 7 і 1,3 млрд грн через відмову НАК оформляти й оплачувати природний газ, який ВАТ "Газпром" постачав на непідконтрольні території Донецької і Луганської областей.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів