ДФС не заперечує, що на митницях України фіксуються факти корупції, однак закликала апелювати до офіційних данних

У відомстві підкреслили, що проводять боротьбу з корупцією на митницях, та поділилися статистикою досягнень

Відкриті джерела

Державна фіскальна служба України не заперечує, що на українських митницях фіксуються факти корупції, однак закликала апелювати до офіційних данних. Зокрема, про це в ефірі телеканалу "112 України" заявила прес-секретар ДФС України Наталія Непряхіна.

"Ніхто не говорить, що корупції взагалі немає, але ми з нею боремося... Давайте апелювати і аналізувати конкретні офіційні дані і статистику", - зазначила вона.

Непряхіна відзвітувала, що на українських митницях на 16% збільшився рівень митної вартості оподаткованого імпорту, податкове навантаження – на 12%.

"Крім того, що стосується контейнерів і податкового навантаження при ввезенні товарів у контейнерах, - на понад 22%. Такі категорії вантажів, як тканини, іграшки, одяг, товари широкого вжитку – по них по всіх йде збільшення податкового навантаження, по деяких збільшення доходить до 60%. Я б апелювала до таких даних", - додала вона.

При цьому Непряхіна нагадала, що в ДФС діє підрозділ внутрішньої безпеки. "У 2018 році ми провели інтерактивне анкетування платників податків, щоб вивчити загальне ставлення суб’єктів господарювання до проблем з корупційними ризиками, виявити поширеність корупції у ДФС. За результатами дослідження 45% респондентів відповіли, що ніколи не стикалися з проблемними ситуаціями при спілкуванні з органами ДФС. На запитання щодо рівня корупції  - 25% респондентів взагалі сказали про його зниження", - повідомила вона.

Безпосередня боротьба з корупцією на митниці, за її словами, проводиться за рахунок електронізації всіх процесів. "У податковому блоці – це запорука зниження рівня корупції", - підкреслила речниця, уточнюючи, що мова про технічне забезпечення митниці, технічні засоби контролю. 

Раніше німецьке видання Süddeutsche Zeitung з посиланням на власне журналістське розслідування, котре було проведене в Києві та Одесі, заявило, що від корупції на митниці Україна втрачає до 4,8 млрд дол. на рік. 

Основна корупційна схема, за данними німецьких журналістів, - "передекларування" товарів, що відбувається за участю співробітників державних органів. Таким чином товар, який де-факто перебуває у вантажі, декларується як інший - той, на який передбачені нижчі мита.

При цьому, окрім митниці, до корупційних схем залучені також представники СБУ, поліції, Держприкордонслужби та ГПУ.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів