ДФС не заперечує, що на митницях України фіксуються факти корупції, однак закликала апелювати до офіційних данних

У відомстві підкреслили, що проводять боротьбу з корупцією на митницях, та поділилися статистикою досягнень

kyiveuromarathon

Державна фіскальна служба України не заперечує, що на українських митницях фіксуються факти корупції, однак закликала апелювати до офіційних данних. Зокрема, про це в ефірі телеканалу "112 України" заявила прес-секретар ДФС України Наталія Непряхіна.

"Ніхто не говорить, що корупції взагалі немає, але ми з нею боремося... Давайте апелювати і аналізувати конкретні офіційні дані і статистику", - зазначила вона.

Непряхіна відзвітувала, що на українських митницях на 16% збільшився рівень митної вартості оподаткованого імпорту, податкове навантаження – на 12%.

"Крім того, що стосується контейнерів і податкового навантаження при ввезенні товарів у контейнерах, - на понад 22%. Такі категорії вантажів, як тканини, іграшки, одяг, товари широкого вжитку – по них по всіх йде збільшення податкового навантаження, по деяких збільшення доходить до 60%. Я б апелювала до таких даних", - додала вона.

При цьому Непряхіна нагадала, що в ДФС діє підрозділ внутрішньої безпеки. "У 2018 році ми провели інтерактивне анкетування платників податків, щоб вивчити загальне ставлення суб’єктів господарювання до проблем з корупційними ризиками, виявити поширеність корупції у ДФС. За результатами дослідження 45% респондентів відповіли, що ніколи не стикалися з проблемними ситуаціями при спілкуванні з органами ДФС. На запитання щодо рівня корупції  - 25% респондентів взагалі сказали про його зниження", - повідомила вона.

Безпосередня боротьба з корупцією на митниці, за її словами, проводиться за рахунок електронізації всіх процесів. "У податковому блоці – це запорука зниження рівня корупції", - підкреслила речниця, уточнюючи, що мова про технічне забезпечення митниці, технічні засоби контролю. 

Раніше німецьке видання Süddeutsche Zeitung з посиланням на власне журналістське розслідування, котре було проведене в Києві та Одесі, заявило, що від корупції на митниці Україна втрачає до 4,8 млрд дол. на рік. 

Основна корупційна схема, за данними німецьких журналістів, - "передекларування" товарів, що відбувається за участю співробітників державних органів. Таким чином товар, який де-факто перебуває у вантажі, декларується як інший - той, на який передбачені нижчі мита.

При цьому, окрім митниці, до корупційних схем залучені також представники СБУ, поліції, Держприкордонслужби та ГПУ.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів