Микола Мартиненко
Фото з відкритих джерел

Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) затримали колишнього народного депутата Миколу Мартиненка, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Інформацію про затримання Мартиненка агентству підтвердили в НАБУ.

Новини за темою: НАБУ продовжить розслідування незаконних закупок "Енергоатому" в рамках "справи Мартиненка"

До цього про затримання екс-парламентарія на сторінці в Facebook повідомив нардеп Сергій Лещенко.

"Мартиненко затриманий силами НАБУ у справі отримання відкатів за контрактами "Енергоатому" на свою панамську компанію з рахунками в Швейцарії", - написав він.

Видання "Українські новини" з посиланням на власне джерело повідомляє, що Мартиненка наразі везуть до НАБУ для повідомлення про підозру.

Також повідомляється, що Мартиненка затримали після того, як він покинув приймальню одного з депутатів Ради.

Як пізніше повідомив кореспондент "112 Україна", в даний час Мартиненко, ймовірно, знаходиться в офісі НАБУ.

"Саме вручення підозри екс-нардепу відбувалося цікаво. Зі слів члена громадської ради НАБУ Олексія Гриценко, Микола Мартиненко ховався в офісі одного з народних депутатів, у своїх колишніх колег з "Народного фронту". Він ховався в приймальні і, ймовірно, через юридичну колізію, через питання недоторканності депутата, у якого він ховався, детективи не могли туди пройти", - наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, 16 січня Солом'янський районний суд Києва оголосив текст рішення, яким зобов'язав НАБУ протягом 10 днів закрити так звану справу Мартиненка. Суд не має права сам закривати будь-яку справу, але зобов'язав зробити це НАБУ в єдино можливій формі, яку визначає кримінально-процесуальне законодавство.

Пізніше НАБУ заявило, що не буде закривати кримінальне провадження проти Миколи Мартиненка, а також що слідство стосовно нардепа знаходиться на завершальній стадії.

Як відомо, НАБУ розслідує дві справи, в яких фігурує екс-депутат Микола Мартиненко. Його викликали на допит у якості свідка в рамках досудового розслідування у справі за фактом закупівлі ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" уранового концентрату в австрійського товариства STEUERMANN Investitions – und Handelsgesellschaft mbH, а також за фактом отримання хабарів при закупівлі НАЕК "Енергоатом" обладнання у чеського Škoda JS.

Новини за темою: САП виграла апеляцію щодо закриття справи проти Мартиненка, - Холодницький