День гідності та свободи, початок Різдвяного посту і зорепад Леоніди: На які дати варто звернути увагу в листопаді

Розповідаємо, скільки вихідних очікувати в останньому осінньому місяці, які свята в цей період відзначатимуть в Україні та світі, а також що підготували церковний ы астрономічний календарі на листопад

112.ua

Сьогодні 1 листопада, а це значить, що саме час скласти докладну карту вихідних, свят та й просто пам'ятних дат на останній місяць осені.

Без державних вихідних: Коли і скільки будемо відпочивати

На превеликий жаль, в останній місяць осені українцям не випаде можливості відпочити довше: хоча в листопаді й менше днів, ніж у жовтні, працювати доведеться так само, а от вихідних поменшає.

Открытый источник

Загальна кількість календарних днів у прийдешньому місяці – 30.

Із них 22 дні робочих і 8 вихідних.

Справа в тому, що на листопад не випадає жоден із важливих для країни свят, у день якого Кабінетом міністрів передбачено вихідний.

Відповідно, передсвяткових днів (скорочених на 1 годину робочих днів) також не передбачається.

Від Дня вегана до Дня гідності та свободи: Що і коли будемо відзначати

На останній місяць осені випадає чимало державних, професійних, міжнародних та всесвітніх свят. Деякі з них є надзвичайно важливими, інші ненароком викликають посмішку.

Ми, звісно, не можемо детально зупинитися на кожній із таких подій, але звернемо вашу увагу на найголовніші та найцікавіші з них.

Отже, 1 листопада в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, відзначатимуть Міжнародний день вегана.

Свято встановлено на честь людей, які не тільки виключають зі свого раціону м'ясо, рибу та інші продукти тваринного походження, але й не носять одягу зі шкіри, хутра, вовни і шовку, а також не користуються продуктами, які тестували на тваринах. Його відзначають у світі вже понад 20 років – святкову дату було затверджено в 1994 році.

Фото з відкритих джерел

Крім цього, першого дня листопада також заведено святкувати День народження Європейського Союзу

Сьогодні в ньому не мало не багато 28 держав, і Україна прагне бути серед них, тому про нього не можна забувати.

На 2 листопада випадає Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів

Затвердили цю дату в календарі, щоб не забувати про сотні смертей працівників ЗМІ, причини більшості з яких досі залишаються загадкою.

3 листопада в Україні відзначають своє професійне свято військовослужбовці інженерних військ, а також ракетних військ та артилерії.

На 4 листопада випадає День залізничника і День працівника соціальної сфери.

6 листопада в усьому світі відзначають День запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів.  

Це відносно нова подія в міжнародному календарі – Генеральна асамблея ООН виділила її в 2001 році, щоб звернути увагу людства на те, що під час збройних конфліктів потерпають не тільки держави, їх населення, але й природа. Причому навіть багато років потому.

Так само на цю дату випадає одне з найважливіших для України свят - День вигнання нацистів з міста Києва.

Фото з відкритих джерел

Примітно, що цьогоріч парламент постановив відзначити річницю визволення столиці від німецьких військ по-особливому, адже йдеться про 75-ту річницю.

9 листопада українці традиційно відзначатимуть День писемності та мови.

Також на цей день випадає Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. А в усьому світі відзначатимуть Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму й антисемітизму.

На 10 листопада випадає одразу кілька Міжнародних свят: День молоді, День науки та День бухгалтерії.

12 листопада в усьому світі відзначатимуть День фахівця з безпеки, а ось на 14 листопада випадає Всесвітній день боротьби проти діабету та Міжнародний день логопеда.

Якщо ви роздумуєте над тим, щоб раз і на завжди кинути палити, це краще зробити 15 листопада. Саме цей день вважають Міжнародним днем відмови від куріння.

16 листопада в Україні відзначають День працівників радіо, телебачення та зв'язку. А от у світі він вважається Міжнародним днем толерантності.

17 листопада - День студента. Причому його затверджено на цю дату як в українському, так і в міжнародному календарі.

Фото з відкритих джерел

На 18 листопада цьогоріч в Україні випадає День працівників сільського господарства. Але це не все, чим примітна дата. Також цього дня у світі вшановують пам'ять жертв дорожньо-транспортних пригод і відзначають День народження Діда Мороза.

19 листопада вважається Днем скловиробника. Також цього дня своє професійне свято відзначають працівники гідрометеорологічної служби України.

На 20 листопада випадає Всесвітній день дитини.

Свято виникло в середині минулого століття, а саме в 1954 році. Генеральна асамблея ООН рекомендувала своїм країнам-членам звернути в цей день більшу увагу на благополуччя дітей, їх захист та інші проблеми. Незважаючи на те, що в міжнародному календарі вже є День захисту дітей, який відзначають щороку 1 червня.

21 листопада в Україні відзначається День гідності та свободи.

Фото з відкритих джерел

Відносно нове державне свято на честь двох революцій – Помаранчевої (2004) та Революції гідності (2013-2014). Його встановлено, як йдеться в указі президента від 13 листопада 2014 року, "з метою утвердження в Україні ідеалів свободи й демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також на знак належної поваги патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та в листопаді 2013 року — лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору".

Також у цей день своє професійне свято відзначають військовослужбовці десантно-штурмової військ Збройних сил України.

В усьому світі 21 листопада вважається Днем телебачення, риболовлі та Всесвітнім днем привітань.

23 листопадаВсесвітній день без покупок.

Як би іронічно це не прозвучало, але в багатьох країнах цього дня в магазинах починаються різдвяні розпродажі. У США вони мають загальну назву "Чорна п'ятниця".

24 листопада цього року в Україні шануватимуть пам'ять жертв голодоморів.

Министерство культуры Украины

Традиційно в четверту суботу місяця у країні відбудуться поминальні богослужіння, а також буде покладено символічні горщики із зерном та свічками до пам'ятних знаків.

У церемоніальних заходах біля Меморіального знаку "Свічка пам'яті" в Києві візьмуть участь перші особи держави, керівники зарубіжних країн, парламентів та міжнародних організацій, урядовці з різних країн, дипломати, представники релігійних конфесій, регіональні делегації, громадські та культурні діячі, свідки великого голоду.

Нагадаємо, нині докладають великих зусиль, щоб голодомори в Україні було визнано світовою спільнотою геноцидом українського народу. Цьогоріч відзначається 85-та річниця Голодомору.

На 25 листопада випадає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, а ось завершується календарний місяць Всесвітнім днем домашніх тварин. Тож, 30 листопада ви можете від щирого серця побалувати своїх пухнастиків.

Початок Різдвяного посту: Чим багатий церковний календар

У православному календарі останній місяць осені, як, утім, і другий, є малопомітним – на цей період не припадає жодне з двунадесятих або на порядок менш важливих свят.

Єдине, що можемо відзначити, це те, що в листопаді починається один із багатоденних постів – Різдвяний, або Пилипів.

Як вже, напевно, зрозуміло з назви, його встановлено церквою на честь Різдва Христового і він діє протягом 40 днів – з 28 листопада по 6 січня.

Фото з відкритих джерел

Оскільки заговини (переддень посту) припадає на день пам'яті святого апостола Пилипа (27 листопада), його ще називають Пилиповим, або Пилипівкою.

Варто зазначити, що за правилами дотримання Різдвяний піст близький до Петрового посту. Згідно з церковним уставом, в усі дні посту виключаються м'ясні, молочні продукти і яйця.

Крім того, рекомендується таке.

Від початку посту та по 19 грудня включно:

щопонеділка, щосереди і щоп'ятниці — сухоїдіння;

щовівторка, щочетверга — гаряча їжа з олією;

щосуботи й щонеділі — гаряча рослинна їжа з рослинною олією, риба, вино;

4 грудня, у свято введення до Храму Пресвятої Богородиці, — гаряча рослинна їжа з рослинною олією, риба, вино;

з 2 січня по 5 січня включно (період перед святкуванням Різдва Христового):

щопонеділка, щосереди і щоп'ятниці — сухоїдіння;

щовівторка і щочетверга, щосуботи й щонеділі — гаряча їжа з олією;

6 січня, в Різдвяний святвечір, — гаряча їжа з олією (за Статутом); крім того, за звичаєм їдять кутю (коливо) — солодку кашу з пшеничної рисової або іншої крупи, звісно, тільки після вечерні.

У ті дні, коли дозволяється вино, мається на увазі його помірне вживання.

Так само, як й інші пости, Різдвяного посту суворо дотримуються старообрядці.

Крім цього, в церковному календарі на листопад важливими вважають 3-тє та 21-ше число.

Третього дня місяця, зокрема, відзначається Дмитрівська батьківська субота – віряни поминають покійних батьків, та й загалом своїх предків.

На 21-й день припадає Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних - свято православної церкви на честь шанованих небесних безтілесних сил на чолі з архангелом Михаїлом. Однак у народі воно більше відоме як Михайлів день – веселе й ситне свято з масовими гуляннями на честь початку зими.

Зорепад Леоніди: Про що ще варто пам'ятати в листопаді

Серед іншого слід не забувати, що саме на листопад припадає пік одного з найсильніших зорепадів – метеорного потоку Леоніди.

Він безпосередньо пов'язаний з кометою 55Р/Темпеля — Туттля і має яскраво виражену періодичність вже близько 33 років, що відповідає поверненням комети-прародительки до Сонця.

Відзначимо, востаннє комета пройшла перигелій у 1998 році, а знову повернеться лише у 2031 році.

Фото з відкритих джерел

Спостерігається метеорний потік Леоніди в сузір'ї Лева з 14 по 21 листопада, а ось його пік припадає на ніч проти 17 листопада.

Для зорепаду є характерними швидкі білясті метеори, що влітають в атмосферу Землі зі швидкістю 71 км/с.

Інтенсивність потоку змінюється рік у рік і залежить від щільності потоку, через який проходить Земля.

Крім цього, радимо звернути увагу на 5, 6, 9, 11, 14, 16, 18 і 22 листопада. У ці дні очікуються потужні магнітні бурі. Сильних загроз здоров'ю вони, звісно, не несуть, однак хворі місця можуть сповістити про себе.

Слабкі магнітні бурі прогнозують на 3, 4, 15 і 30 листопада. Їх дія менше вплине на самопочуття і загальний стан здоров'я, але можливі перепади настрою.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>