banner banner banner banner

Дебати на "Олімпійському": Про що говорили Володимир Зеленський і Петро Порошенко

На дебати чекали довго і нарешті дочекалися

Апостроф

Сьогодні, 19 квітня, відбулися довгоочікувані дебати між кандидатами в президенти України Володимиром Зеленським і Петром Порошенком.

На цю подію чекали всі. Навколо неї довго точилися обговорення, суперечки, кандидати вели запеклі перемовини, і ось, сталося.

Почитати і подивитися, як усе відбувалося, можна тут. Ми вибрали найголовніше зі сказаного.

Почалися дебати з несподіванки – Петро Порошенко перейшов зі своєї сцени на сцену Володимира Зеленського.

За регламентом почав п'ятихвилинний виступ Володимир Зеленський. Спочатку він сказав, що і мріяти не міг, будучи простим хлопцем з Кривого Рогу, що тепер буде боротися за крісло президента України. Крім того, Зеленський зазначив, що сам голосував у 2014 році за Петра Порошенка, однак помилився.

"Чи міг я уявити, що я, простий хлопець з Кривого Рогу, буду боротися за крісло президента України проти людини, яку ми впевнено й беззаперечно обрали президентом України в 2014 році? І, що найцікавіше, я сам був за пана Порошенка, це правда. Але я помилився. Ми помилилися.

Скажу вам відверто: чи могли ми тоді уявити, що його "жити по-новому" стане нашим "виживати"? Чи могли ми з вами тоді уявити, що ваше "я закінчу війну протягом 2 тижнів" стане нашим "Іловайськом" і "Дебальцевим"? Чи могли ми тоді з вами уявити, що його "збагачення людей" стане збагаченням тільки його людей? Чи могли ми з вами тоді уявити, що Революцією гідності скористаються негідники? Я вам поясню, чому ми помилилися. Велика помилка. Чому? І в чому головна помилка?

Я вам скажу: ми з вами голосували за одного Порошенка, а обрали іншого. Це правда, тому що є два Порошенки. Перший - прекрасний оратор, спеціаліст, фінансист, економіст, у всьому розбирається, він зазвичай з'являється тоді, коли є камери. А потім, коли камери вимикаються, з'являється інший, такий собі Петро Другий. Перший Петро Порошенко на Михайлівській площі кричить "Путін, я тобі покажу!" А другий тихенько паном Медведчуком передає "прівєтіки" в Москву. Перший каже, що в платіжках за комуналку буде мінус, а другий тихенько робить "Роттердам+". Перший каже "Я відкриваю школу", а другий постійно тихенько відкриває магазини "Рошен". Перший відкриває аж 12 км нової дороги, а другий закриває справу Насірова. Перший Петро Порошенко каже "Я бізнес передав у сліпий траст", а другий збільшує свої статки протягом року у 82 рази. Скажіть мені, будь ласка, так, може, давайте бюджет України передамо в сліпий траст? Може, воно нормально працює? Перший говорить нам: "Долар буде по 10", а другий робить по 30.

Тому, пане Порошенко, я тут. Тому я тут зі своєю командою. Я не політик, зовсім не політик, я просто людина, проста людина, яка прийшла зламати цю систему. Я - результат, Петре Олексійовичу, я - результат ваших помилок та обіцянок. І це так і є, це правда, і ви це розумієте. Пам'ятаєте, я вам хочу нагадати момент, коли ви мене запросили на Банкову, Петре Олексійовичу, я приїхав на Банкову, а ви мені сказали, і це відверто, "навіщо тобі це треба? Це дуже складно, ти не побачиш своїх дітей, не будеш бачити дружину, будеш менше заробляти". Одне запитання: навіщо ви всі туди лізете?"

112.ua

Вступна промова Петра Порошенка почалася теж не з приємних коментарів на адресу опонента. Він нагадав про три тижні мовчання, про те, що Зеленський ховався від журналістів та українського народу. 

"Тому що для українського народу в першу чергу надзвичайно важливо знати майбутнє, а не поливати один одного брудом, знати, як перемагати ворога, а не поширювати російські фейки. У нас сьогодні дуже ефективно працює пропаганда Росії як частина гібридної війни проти нашої держави, і сьогодні ми нарешті досягли, і я вас вітаю з цим, дорогий український народе, і я вас вітаю з цим, дорогі українці, які зібралися на цьому стадіоні.

Дивне місце для проведення дебатів, але це рішення я прийняв. І ми стоїмо сьогодні перед зовнішніми викликами, проблемами, які вимагають від президента мужності й сили, викликами, які вимагають від президента міжнародного досвіду.

Як кандидат у президенти планує утримувати міжнародну коаліцію, яку ми крок за кроком будували ці 5 років? Як він збирається виконувати функції верховного головнокомандувача?

Хоча ваша команда сказала, що ви вже почали курс молодого бійця. Це гарна річ. Але варто було його почати 4 роки тому, в 2014-му, коли країна потребувала зусиль усіх волонтерів та добровольців, а Володимир ховався від повісток, коли його викликали військкомати. І я впевнений, що це неприпустимо. І я наголошую, що якщо ми не маємо відповідей на ці запитання, це слабкий глава держави, слабкий, який не зможе утримати удари Путіна, слабкий, тому що це позиція, яка загрожує державі – ризики зашкалюють.

І я хочу підкреслити, що я вірю, що пан Зеленський не хоче здати Україну, я вірю, що у пана Зеленського і мрії немає затягнути Україну назад у Російську імперію. Але в Путіна є ця мрія.

І якщо він не знає, як цьому протистояти, на сьогодні ми точно маємо прибирати всі ризики з українського майбутнього. Я наголошую, що на сьогодні ми маємо тільки дуже красиву обгортку, дорогу, яскраву, і в цій обгортці кожен може знайти собі те, що він хоче: хтось – зниження тарифів, про яке сьогодні говорив Володимир, хтось – зарплати вчителів за 4 тисячі доларів, хтось може знайти підвищення пенсій, хтось – повернення до Росії, а хтось може знайти і дуже важливий рух до Європи.

Але, Володимире, ви самі сказали, що ви кіт у мішку. Так от: ви не кіт у мішку, ви мішок, а у вашому мішку сьогодні четверо котів, включаючи олігархів, колишніх регіоналів і всього того, що загрожує моїй країні. І ми вас не допустимо до влади, шановний Володимире!"

112.ua

Після цього кандидати перейшли до запитань. За регламентом на запитання відводили хвилину, на відповідь - чотири хвилини. Починав за жеребкуванням Зеленський. Він поставив кілька запитань, за його словами, від українців. Запитання були різними, наприклад: "Чому паліїв магазину "Рошен" знайшли протягом 4 годин, а паліїв військових складів і детонаторів машини Шеремета не можуть знайти кілька років?", "Чому ніхто не сидить за Іловайськ та Дебальцеве?", "Куди поділися наші карпатські ліси?" Загалом запитань було 13, і Зеленський запропонував Порошенку вибрати будь-яке і відповісти на нього.

Своєю чергою Петро Порошенко заявив, що запитань не записував, дорікнув Зеленському в некомпетентності й у тому, що сам кандидат у президенти жодного разу не був на фронті. Зазначив він у своїй відповіді й те, в якій бідності він прийняв державу в 2014-му, а також підкреслив досягнення в міжнародній політиці.

На справедливе запитання Порошенка, сів би його опонент до літака, яким керує пілот, котрий тільки-но вчиться, Зеленський відповів: "Я не ваш опонент, я ваш вирок". Крім того, він пояснив, що ніде не ховався і повісток не отримував. 

Далі Зеленський знову зачитав цілий список запитань і запропонував вибрати. Порошенко знову відповів ухильно, порушуючи тему бізнес-партнерства, зокрема загального каналу "1+1" у Зеленського з Коломойським. Після цього запитав, чи відрубає він руку свого партнера, якщо той попадеться на крадіжці. 

"Усі люди, які порушують закон, сядуть за ґрати", - відповів Зеленський. 

Не обійшлося й без згадки Петром Порошенком минулих занадто жорстких жартів "Студії Квартал 95", зокрема тієї, де Зеленський назвав Україну повією. Також пригадав чинний президент слова Зеленського про те, що він би став на коліна перед Путіним, щоб закінчити війну на Донбасі. 

"Яким чином ви, коли ви називали Україну повією, коли називали українців хохлами ... але вибачалися перед Кадировим. Коли будете вибачатися перед українцями?" - запитав Порошенко. 

"Про коліна. Слова вирвано з фраз. Я сказав, що готовий стати на коліна, тільки не ставте на коліна Україну. Я і зараз готовий стати на коліна перед кожною матір'ю, яка так і не дочекалася сина, перед кожною дитиною, яка втратила батька, перед кожною жінкою, чий чоловік не повернувся додому. Я готовий зараз стати на коліна і вас запрошую", - відповів Володимир Зеленський, після чого дійсно опустився на коліна. Його прикладу послідував і Петро Порошенко, однак він опустився до прапора і поцілував його. 

112.ua

Закінчилися дебати співом гімну України. 

Проведення передвиборчих дебатів передбачене виборчим законодавством. Згідно із законом, дебати мають відбутися останньої п'ятниці перед днем виборів. Офіційні дебати повинні проходити в студії Громадського мовника в строго визначений час. Проведення та організація дебатів на "Суспільному" коштуватиме бюджету близько 6 млн грн. Дебати на "Олімпійському" мають бути оплачені з виборчих фондів кандидатів як форма передвиборчої агітації. Точна сума не називається, але в штабі Володимира Зеленського озвучували приблизну суму - близько 6 млн грн. 

Активно тема дебатів почала обговорюватися 3 квітня, коли Володимир Зеленський опублікував відеозвернення, в якому викликав Порошенка на дебати на НСК "Олімпійський". Він заявив, що "дає на роздуми 24 години". Порошенко відповів і заявив, що закон передбачає інші умови проведення дебатів, проте погодився дискутувати на стадіоні. Відтоді кандидати довго домовлялися про зустріч віч-на-віч. Петро Порошенко наполягав на дебатах на "Олімпійському" 14 квітня, проте Володимир Зеленський не прийняв запрошення, і Петро Порошенко провів невелику імпровізовану прес-конференцію і передвиборчий мітинг. 

Нагадаємо, другий тур президентських виборів відбудеться 21 квітня. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>