Давос-2018: Про що будуть говорити на Всесвітньому економічному форумі

У Давосі сьогодні відкрився Всесвітній економічний форум. Це вже 48-ма зустріч впливових людей з усього світу

www.weforum.org

Всесвітній економічний форум цього року було скликано в межах теми "Створення спільного майбутнього в роз'єднаному світі". Швейцарський гірськолижний курорт Давос приймає 2,5 тис. гостей з понад 100 країн світу: представників бізнесу, політичних лідерів, голів міжнародних організацій, журналістів, представників громадянського суспільства.

"Десять років тому, коли лідери зібралися в Давосі, ми були на початку світової фінансової кризи. Я передбачав, що за фінансовою кризою буде економічна і врешті-решт соціальна. Наразі, десять років потому, ми з оптимізмом дивимося в майбутнє, впоравшись з фінансовою кризою і повернувшись до сильного економічного зростання. Але ми, як і раніше, перебуваємо в соціальній кризі, і немає сумнівів, що ми живемо в роз'єднаному світі. Оптимізм не повинен дозволити нам забути, що економічне зростання без відновлення "соціального контракту" не буде стійким", - заявив у своєму зверненні до учасників форуму його засновник Клаус Шваб.


На 48-ме засідання форуму приїдуть понад 70 глав держав та урядів, серед них — президент України Петро Порошенко, президент Франції Еммануель Макрон, президент Польщі Анджей Дуда, канцлер Німеччини Ангела Меркель, прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей тощо. Також організатори заявили, що цього року форум відвідає президент США Дональд Трамп, однак через так званий "шатдаун" у США його приїзд був під питанням.

Учасники відвідають понад 400 сесій, присвячених найбільш актуальним проблемам сучасності. У програмі заявлено кілька сотень питань — від економічних до гендерної нерівності. Також одну із сесій буде присвячено сексуальним домаганням. Очікується, що канцлер Німеччини розповість про майбутнє Європи, а президент Франції запропонує своє бачення "світу завтрашнього дня".

У поточному році всі співголови форуму — жінки. Серед них директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард, гендиректор IBM Джіні Рометті, а також прем'єр-міністр Норвегії Ерна Сульберг.

Цьогоріч забезпечення безпеки Давоського форуму обійдеться владі приблизно в 9 млн франків. Напередодні форуму Давос замело снігом, багато доріг закрито. Утім, як заявили в ВЕФ, це не завадить організації заходу.

На полях форуму

Президент України Петро Порошенко 24-26 січня візьме участь у економічного форумі. Він виступить з промовою під час сесії "Центральна і Східна Європа: новий порядок денний для континенту?".

Глава держави також візьме участь у неформальному засіданні світових економічних лідерів "Створення спільного майбутнього у розколотому світі".

Цьогоріч в українській делегації також заплановано не мало зустрічей на полях Давоського форуму. В першу чергу, очікують анонсовану напередодні МЗС зустріч Порошенка з президентом США Трампом. До речі, Трамп стане другим в історії президентом США, який взяв участь у форумі. До нього сюди приїжджав Білл Клінтон. Президент США виступить зі спеціальною промовою в останній день форуму - 26 січня.

Також директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард має намір зустрітися із Порошенком.

Загалом же в українського президента заплановано близько 20 зустрічей на полях форуму.

Крім того, на форумі вперше відкриється Український Дім. Його тема - "Україна: креативність, інновації, можливості". Організатори зазначають, що лідерам світового бізнесу, технологій та інвестицій буде представлено інвестиційні можливості в українські сектори ІТ та інновацій.

На Всесвітньому економічному форумі відбудеться і традиційний "український сніданок". Він запланований на 25 січня і очікується, що почесним гостем стане президент Порошенко. У минулому році глава держави вирішив не відвідувати даний захід.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів