Cambridge Analytica, "фабрика тролів" та інші виклики: Про що говорив Цукерберг на слуханнях у Сенаті США

Засновник Facebook Марк Цукерберг відзвітував перед Сенатом США про убезпечення персональних даних понад 2 млрд користувачів соцмережі. Про що він говорив? Пропонуємо головне з п'ятигодинного виступу

Марк Цукерберг на слуханні в Сенаті США Rueters

Голова найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг у ніч проти 11 квітня виступив зі свідченнями на спільних відкритих слуханнях юридичного комітету Сенату США і сенатського комітету з торгівлі, науки і транспорту.

Бесіда тривала близько п'яти годин. Основною її темою було гарантування безпеки персональних даних понад 2 млрд користувачів соцмережі.

Однак крім загальних питань щодо діяльності компанії сенаторів також цікавили суто політичні. Приміром, уразливість мережі до зарубіжних політичних кампаній, те, чи могли Facebook використовувати для впливу на результат виборів у США тощо.

Приводом для подібних розпитувань на вищому державному рівні послужив скандал з британською компанією Cambridge Analytica, яку запідозрили у втручанні у вибори по всьому світу шляхом маніпуляції виборцями за допомогою IT-технологій і крадіжки персональних даних у соцмережах.

Новини за темою: Втручання у вибори по всьому світу: Все, що відомо про скандал із Facebook і Cambridge Analytica

До речі, за останньою інформацією, британці могли незаконно отримати доступ до даних майже 87 млн користувачів Facebook.

Що ж сказав Цукерберг сенаторам? Повну розшифровку виступу можна читати або подивитися на YouTube, ну а ми зупинимося на головних тезах з багатогодинних свідчень засновника Facebook.

Про Cambridge Analytica: Моя помилка, і мені дуже шкода

Перше, на що звернув увагу сенаторів Марк Цукерберг: Facebook – це компанія ідеалістів і оптимістів. "Ми фокусувалися на всьому доброму, що можуть зробити люди (в мережі, - ред.). Та мірою зростання Facebook люди зі всього світу отримали потужний інструмент для спілкування з іншими людьми, для того, щоб їхні голоси були почуті, а також для створення спільнот та бізнесу…Але тепер стало зрозуміло, що ми зробили недостатньо, щоб запобігти використанню цих інструментів на шкоду", - зазначив він.

Марк Цукерберг на слуханні в Сенаті США Rueters

Цукерберг уточнив, що мова про фейкові новини, іноземне втручання у вибори, а також розроблення та конфіденційність даних. 
"Ми не досить широко розглядали нашу відповідальність, і це була велика помилка. Це була моя помилка, і мені дуже шкода. Я запустив Facebook, і я відповідаю за все, що тут відбувається", - підкреслив він.

За словами Цукерберга, зараз компанія має три основні цілі:

1. Розібратися в тому, що робила з персональними даними користувачів Facebook Cambridge Analytica і скількох саме користувачів це торкнулося;
2. Перевірити інші додатки, які масово запитують персональні дані;
3. Запобігти подібним витокам в майбутньому.

Цукерберг запевнив, що наразі питання з Cambridge Analytica закрите. "Якщо ми з'ясуємо, що хтось невідповідним чином використовував дані, то ми заблокуємо їх на Facebook і поінформуємо всіх, кого це торкнулося", - додав він.

Про "фабрику тролів": Це гонитва озброєнь

Цукерберг зазначив, що Cambridge Analytica – не єдина компанія, яка порушувала політику конфіденційності в мережі. Facebook також веде справжню "гонку озброєнь" зі спонсорованими Росією групами, які намагаються експлуатувати соцмережу з метою впливу на результат голосувань і громадську думку. Зокрема, мова про російське "Агентство інтернет-досліджень", більш відоме як "фабрика інтернет-тролів".

Марк Цукерберг на слуханні в Сенаті США Rueters

"Найбільше шкодую, що на час мого керування компанією ми занадто пізно помітили російські інформаційні операції в 2016 році… Ми очікували, що вони будуть застосовувати більш традиційні методи кібератак, які ми ідентифікували і про що ми поінформували компанії, які вони намагалися зламати. Але ми повільно ідентифікували нові інформаційні операції", - визнав він.

Новини за темою: Путін, оспівування російської культури і жарти про Верховну Раду: За які дописи Facebook заблокував російську "фабрику тролів"

Сьогодні, за словами Цукерберга, задіяно нові інструменти для ідентифікації фальшивих акаунтів в період виборів, причому не тільки в США, але і в інших країнах.

Свідченням їхньої позитивної дії є вибори, які відбулися у Франції, Німеччині, а також спеціальні вибори до Сенату США в Алабамі.

Зокрема, останнім заходом, до якого вдалися в Facebook, було впровадження штучного інтелекту, який здатен ідентифікувати фальшиві акаунти, помічені в спробах впливати на політичні настрої.

"Тож це – гонитва озброєнь. Вони будуть вчитися працювати краще, те саме слід зробити і нам", - підкреслив Цукерберг.

При цьому Цукерберг додав, що сам особисто він не давав свідчень спецпрокурору Роберту Мюллеру, але членів команди Facebook допитували у справі "фабрики тролів".

Про конфіденційність та інше: Facebook безпечний

Серед іншого засновник Facebook також дав відповіді на питання, що хвилюють багатьох пересічних користувачів. Приміром, Цукерберг підтвердив, що Facebook завжди буде безкоштовним для користувачів, оскільки головна мета компанії — з'єднувати людей по всьому світу і бути доступною для кожного.

Марк Цукерберг на слуханні в Сенаті США Rueters

На подив багатьох, він запевнив, що компанія не продає рекламодавцям дані користувачів. "Є дуже поширена думка щодо Facebook, що ми продаємо дані рекламодавцям… Ми не продаємо дані рекламодавцям. Ми визначаємо їхні цілі, а потім розміщуємо рекламу. Facebook просто показує рекламу потрібним людям", - сказав Цукерберг.

При цьому засновник Facebook додав, що, як свідчить реакція користувачів, вони незмінно обирають ту рекламу, яка відповідає їхнім інтересам.

Новини за темою: Реформа рекламної політики: Як скандал із Росією та виборами в США змінить Facebook

Говорячи про конфіденційність, Цукерберг підкреслив, що віддає перевагу іншому. "Кожен раз, коли користувач ділиться інформацією, йому ставлять питання, яка спільнота (друзі, родина тощо) може бачити цю інформацію. Довга політика конфіденційності дуже заплутана. Чим більше буде умов угоди, тим менше людей захочуть використовувати цю послугу. Я вважаю, що важливо сказати людям, як саме інформація, яку вони надають на Facebook, буде використовуватися", – уточнив він, додаючи, що довгі угоди ніхто не читає.

Тим не менш Цукерберг визнав, що розмова про регулювання інтернету вкрай важлива, і пообіцяв надати всю необхідну інформацію та технічну підтримку конгресу США щодо впровадження нових правил регулювання інтернету.

За словами Цукерберга, Facebook не стежить за користувачами мережі та є повністю безпечним. "Facebook безпечний. Його з таким самим успіхом використовую я і моя сім'я. Люди самі вибирають, якою інформацією ділитися, і вирішують, чи побачать це тільки їхні друзі або вони поділяться інформацією/фото з цілою групою людей", - зазначив він.

Що далі?

Наступним етапом для Цукерберга в скандалі з Cambridge Analytica і втручанням в американські вибори стане надання свідчень конгресменам у Палаті представників. Його виступ заплановано на сьогодні, 11 квітня. Але вже зараз можемо стверджувати, що засновнику Facebook вдалося реабілітуватися: після бесіди Цукерберга з сенаторами акції соцмережі зросли на 4,5% (до 165 тис. дол.), що є найвищим показником за останні три тижні і найбільшим приростом компанії з 2016 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів