Будівництво Росією Керченського мосту може призвести до екологічної катастрофи, - прокуратура АРК

Орієнтовні збитки, завдані навколишньому середовищу Чорного і Азовських морів при будівництві Керченського мосту, можуть скласти 10 млрд гривень

www.most.life

Будівництво Росією моста через Керченську протоку може призвести до екологічної катастрофи. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Автономної Республіки Крим.

"За наданою прокуратурі інформацією фахівців, масштабні роботи можуть перетворити Азовське море в Чорноморську затоку. Різка зміна хімічного складу води призведе до загибелі багатьох живих організмів, у тому числі, дельфінів, які занесені до Червоної книги. Отже, будівництво мосту у протоці може призвести до регіональної екологічної катастрофи. В порушення вимог Водного кодексу України та норм міжнародного права, будується об'єкт, який спричиняє серйозну небезпеку екології Чорного та Азовського морів: забруднення, порушення природного відтворення водних біоресурсів та їх знищення", - йдеться в повідомленні.

У відомстві додали, що зведення гідротехнічної споруди вплине на погіршення транспортних умов протоки, а також виникне ризик проходу транспорту між опорами.

За інформацією Інституту водних проблем і меліорації НАН України, орієнтовні збитки, завдані навколишньому середовищу Чорного і Азовських морів при будівництві Керченського мосту, при необхідності кріплення морських берегів, складуть не менше 10 млрд грн.

Зараз прокуратурою АРК здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом порушення правил екологічної безпеки (ст. 236 КК України) суб'єктами господарської діяльності під час будівництва транспортного переходу до півострова Крим через Керченську протоку, що спричинило тяжкі наслідки природного навколишнього середовища.

Новини за темою: У Криму з дна Керченської протоки підняли американський винищувач, який воював у Другій світовій

Нагадаємо, що Росія до кінця 2018 року планує запустити автомобільну частину мосту, а в кінці 2019 року — залізничну.

Новини за темою: Будівництво залізничних під'їздів до Керченського мосту планують завершити вже цього року, - джерело

Після анексії Криму Росією Кабінет міністрів України розірвав угоду з урядом РФ про спільне будівництво мосту через Керченську протоку.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...