Бойовики вимагають зняти блокаду Донбасу, погрожуючи захопити підприємства української юрисдикції

У "ЛДНР" так само пригрозили припинити поставки вугілля в Україну

Ватажок "ДНР" Олександр Захарченко і ватажок "ЛНР" Ігор Плотницький З відкритих джерел

У так званих "Донецької та Луганської Народних Республіках" пообіцяли ввести зовнішнє управління на підприємствах української юрисдикції і перестати поставляти в Україну вугілля, якщо Київ не припинить транспортну блокаду Донбасу до початку березня. Про це заявили ватажки "ДНР" і "ЛНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький, передає информресурс бойовиків.

"Ми змушені оголосити, що якщо до 0:00 середи (1 березня 2017 року) блокада не буде знята, то ми введемо зовнішнє управління на всіх підприємствах української юрисдикції, які працюють в "ДНР" і "ЛНР". Ми перестанемо постачати вугілля в Україну. Для поставок вугілля немає ні можливості, ні схеми оплати. Ми будемо перебудовувати всі виробничі процеси і орієнтувати їх на ринок Росії та інших країн", - заявляють бойовики.

Новини за темою: Учасники блокади відкрили перший редут на маріупольському напрямку

Нагадаємо, що в окупованому Донбасі продовжують роботу кілька підприємств, що входять у холдинг ДТЕК - енергетичний підрозділ System Capital Management (SCM) Ріната Ахметова. На даний момент у Донецькій і Луганській областях працюють вісім підприємств холдингу, які перереєстровані на територію, підконтрольну українському законодавству, нараховують і сплачують податки в український бюджет. Сюди входять "ДТЕК Донецькобленерго", "ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу" (р. Кіровське), а також "ДТЕК Зуївська ТЕС" (р. Зугрес). Крім того, на непідконтрольної Україні території кілька активів залишилося у "Метінвесту", що також входить до SCM Ахметова. Зокрема, це об'єднання "Краснодонвугілля", Комсомольське рудоуправління, Харцизький трубний завод (ХТЗ), Єнакіївський металургійний завод (ЄМЗ) і Макіївська філія ЄМЗ.

Також на непідконтрольною Україні території залишився ряд корпорацій, що входять до складу ІСД, співвласником якої є Сергій Тарута. В ІСД входять наступні металургійні активи: ПАТ "Алчевський металургійний комбінат"; ПАТ "Алчевськкокс"; ПАТ "Дніпровський металургійний комбінат імені Ф.Е. Дзержинського".

Новини за темою: Кабмін готовий до діалогу з учасниками торгової блокади Донбасу, - Гройсман

Нагадаємо, в Україні з-за торгової блокади Донбасу з 17 лютого введений надзвичайний режим в енергетиці, який буде діяти місяць.

Блокада залізничних шляхів розпочалася 26 січня, її ініціаторами стали люди, які називають себе ветеранами АТО. За фактом блокування дороги в Луганській області прокуратура відкрила кримінальне провадження.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...