"Безпечний Чорнобиль" Зеленського: Що це таке і коли очікувати перших результатів

Зеленський хоче перетворити Чорнобильську зону на одну з точок економічного зростання для України. Розбираємося, яким чином

З відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський в ході поїздки на Чорнобильську АЕС 10 липня заявив про те, що підписав указ, який "стане початком перетворення Зони відчуження на одну з точок росту нової України".

Тоді ж Зеленський зазначив, що спочатку буде створений "зелений коридор" для туристів і прибрані передумови для корупції.

"Давайте, нарешті, припинимо відлякувати людей, відвідувачів і перетворимо Зону відчуження в науковий і майбутній туристичний магніт. Зробимо тут землю свободи, яка стане одним із символів нової України: без корупції і дурних заборон, з інвестиціями і майбутнім. Зробимо це разом, разом з вами", - заявив він.

Наступного дня, 11 липня, указ був опублікований. У ньому низка доручень президента Кабміну. І чітко прописаний термін – 3 місяці.

Отже, ось що Зеленський доручив уряду.

"Чорнобильські" ініціативи

З відкритих джерел

Мета: Стимулювання відродження територій, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, підтримка природоохоронної діяльності, а також створення умов для туризму, популяризації та утвердження бренд-меседжу "Безпечний Чорнобиль".

Доручення

Удосконалити умови відвідування зони відчуження і зони безумовного відселення, а саме:

Забезпечити перевірку технічного стану КПП. У разі необхідності – забезпечити роботи з їхнього відновлення та належного облаштування. Також – затвердження схем переміщення відвідувачів на КПП.

Облаштувати маршрути необхідною інфраструктурою.  У тому числі, оновити обладнання та прилади для проведення дозиметричного контролю.

Сприяти створенню нових маршрутів відвідування, зокрема маршруту з використанням водних шляхів.

Розмістити графік відвідування зони відчуження і зони безумовного відселення на сайті Держагентства з управління зони відчуження.

Удосконалити порядок і умови відвідування зони відчуження і зони безумовного відселення. А саме: передбачити запити про намір відвідати території в цих зонах через електронний кабінет за три дні до відвідин.

Сприяти представленню на міжнародному туристичному ринку нового напряму "Безпечний Чорнобиль".

- Розробити питання про проведення навчально-тренувальних заходів з попередження і ліквідації НС.

Підготувати і внести в Раду законопроекти:

А) Про перегляд правового режиму зон радіоактивно забруднених територій, доцільності подальшої дії окремих обмежень і заборон.

Б) Про посилення відповідальності за порушення вимог режиму радіаційної безпеки.

В) Про особливості функціонування Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Г) Про вдосконалення механізму використання коштів, які перераховуються відповідно до Закону України "Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій" замовником будівництва на соціально-економічний розвиток Славутича, Іванківського і Поліського районів Київської області.

Мета – закріплення необхідності спрямування таких коштів насамперед на заходи із забезпечення прав та інтересів відповідних територіальних громад, а також на заходи з розвитку зони відчуження і зони безумовного відселення.

  • Направлення на розвиток Чорнобильського заповідника не менше 10 відсотків від обсягу коштів, які перераховуються згідно з вищезазначеним законом.
  • Збільшення видатків з держбюджету на фінансування заходів, спрямованих на поліпшення пожежної безпеки на територіях зони відчуження і зони безумовного відселення.

В першу чергу, мова йде про придбання безпілотників, спорудження додаткових пожежно-спостережних вишок, придбання пожежних машин і обладнання, оновлення засобів оперативного зв'язку та налагодженню систем пересувних стаціонарних радіостанцій.

Розробити і затвердити стратегію розвитку територій в зоні відчуження і безумовного відселення.

Забезпечити прийняття в експлуатацію об'єкта "Пусковий комплекс нового безпечного конфайнменту".

Завершити проектування і приступити до будівництва у складі комплексу виробництв "Вектор" сховища для зберігання високоактивних радіоактивних відходів.

Вжити заходи, спрямовані на розвиток інфраструктури телекомунікаційних мереж з метою належного мобільного зв'язку і доступу в інтернет у зоні відчуження і зоні безумовного відселення.

Забезпечити завершення виконання робіт зі встановлення меж Чорнобильського заповідника. Виготовлення документації із землеустрою, оформлення прав на землю, а також створення туристичних і наукових візит-стоянок.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>