Балуха засудили до 5 років колонії у другій "справі"

Голодування Балуха триває 109-й день

Радио "Свобода"

У Криму до 5 років колонії засудили українського політв'язня Володимира Балуха у другій "справі". Про це повідомляє "Крим.Реалії" за підсумками засідання "суду".

Таким чином, "Роздольненський районний суд" засудив Балуха до 5 років колонії загального режиму і штрафу в 10 тис. руб. (близько 4 тис. грн, - ред.) у другій "кримінальній справі" про "дезорганізацію" роботи ізолятора тимчасового тримання.

Новини за темою: МЗС вважає другу "справу" щодо Балуха сфабрикованою

Нагадаємо, що в анексованому Криму так звана "прокуратура" просила для українського політв'язня Володимира Балуха ще 4 роки позбавлення волі у другій "справі". Його звинувачували у нібито побитті Валерія Ткаченка, начальника ізолятора тимчасового тримання в сел. Роздольне. Однак Балух заявив, що це Ткаченко напав на нього. 

В окупованому Криму українця Володимира Балуха засудили до 3 років і 7 місяців колонії-поселення за звинуваченням у нібито незаконному зберіганні боєприпасів. Правозахисники вважають, що його репресували за проукраїнську позицію, зокрема за прапор України, який було вивішено на його подвір'ї. Згодом суд скоротив вирок на 2 місяці, виключивши з обвинувачення пункт про придбання боєприпасів.

Згодом Балух, протестуючи проти вироку, оголосив безстрокове голодування

2 квітня адвокат Володимира Балуха Ольга Дінзе повідомила, що незаконно засудженого побив конвой після розгляду апеляційної скарги. За її словами, адміністрація СІЗО відмовила Балуху в наданні води на підставі того, що він оголосив голодування. Пізніше заступник голови правління "Кримської правозахисної групи" Володимир Чикригін повідомляв, що до Балуха не пускають медиків.

7 червня повідомлялося, що через тривале голодування Балух втратив у вазі 30 кг. Згодом зазначали, що український політв'язень перейшов на сухе голодування.

Станом на 5 липня голодування Балуха триває 109-й день. Адвокат повідомляв про погіршення його стану здоров'я. За його словами, у політв'язня сильні болі в області грудей і підлопаткових м'язів. Однак російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявляла, що загрози його життю немає. Хоча сама його і не відвідувала, але пообіцяла зробити це пізніше. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів