Аварія на Чорнобильській АЕС: Сьогодні виповнюється 31 рік з дня трагедії

Аварія сталася 26 квітня 1986 року. Сьогодні в Україні відбудуться заходи за участю керівництва держави, також очікується участь Олександра Лукашенка

112.ua

Сьогодні, 26 квітня, Україна відзначає 31-ю річницю катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Вибух стався 26 квітня 1986 року о 1:23:47 під час проведення проектного випробування турбогенератора №8 на 4 енергоблоці, унаслідок чого було повністю зруйновано реактор. Будівля енергоблоку, покрівля машинного залу частково обвалилися. Виникло понад 30 осередків пожежі, основні з них через годину загасили, а до 5 години ранку 26 квітня пожежу ліквідували.

Однак пізніше в результаті розтравлення атомного палива зруйнованого реактора в різних частинах центрального залу 4 блоку виникла пожежа великої інтенсивності. Для її гасіння була використана вертолітна техніка.

У перші години аварії довелося зупинити сусідній 3-й енергоблок і провести відключення обладнання 4-го енергоблоку.

У результаті аварії стався викид, за різними оцінками, до 14·1018 Бк, що становить приблизно 380 мільйонів кюрі радіоактивних речовин, у тому числі ізотопів урану, плутонію, йоду-131, цезію-134, цезію-137, стронцію-90. За силою вибуху це склало 300 Хіросім.

Безпосередньо під час вибуху на четвертому енергоблоці загинула тільки одна людина, ще одна померла вранці від отриманих травм. 27 квітня 104 потерпілих евакуйовано в Московську лікарню №6. Згодом у 134 співробітників ЧАЕС, членів пожежних та рятувальних команд розвинулась променева хвороба, 28 з них померли протягом наступних декількох місяців.

Радіоактивна хмара від аварії накрила європейську частину СРСР, велику частину Європи, східну частину США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі.

Із зони ураження було евакуйовано близько 200 тисяч осіб. Ситуація ускладнювалася тим, що радянське керівництво довго замовчувало факт катастрофи, а 1 травня люди, нічого не знаючи, вийшли на травневий мітинг.

За даними організації Союз "Чорнобиль", з 600 тисяч ліквідаторів 10% померло, а ще 165 тисяч стали інвалідами.

Минулої ночі в столичному соборі архангела Михайла вночі відслужили панахиду за загиблими під час пожежі на ЧАЕС.

Сьогодні вдень пройдуть заходи на честь вшанування всіх жертв трагедії. О 9:00 керівництво країни покладе квіти до меморіального кургану "Героям Чорнобиля" у Києві. Також вдень президенти України і Білорусі спільно візьмуть участь у заходах у Чорнобильській зоні відчуження, а також на території Білорусі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів