Апеляційний суд заарештував акції російських "Промінвестбанку", "Сбербанку" і "ВТБ Банку"

Згідно з рішенням суду, цим банкам заборонено проводити ліквідацію або реорганізацію юридичної особи

З відкритих джерел

Апеляційний суд Києва 5 вересня заарештував акції київських "Промінвестбанку", "Сбербанку" і "ВТБ Банку". Про це йдеться в ухвалі суду №796/165/18, передають "Українські новини".

Згідно з рішенням суду, цим банкам заборонено проводити ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, а також проводити будь-які дії, спрямовані на продаж майна.

Арешт на акції вищевказаних банків накладено за позовом низки компаній, включаючи ПРАТ "Аеробуд", ТОВ "Приватофіс", ТОВ "Приватленд", ТОВ "Еверест Істейт", ТОВ "Телерадіокомпанія "Жиса", ТОВ "Крим Дівелопмент", ТОВ "КУА "Фінансовий капітал", ТОВ "КУА "Фінансовий вектор".

Компанії подали відповідний позов на виконання рішення Арбітражного суду Гааги від 2 травня про стягнення з Росії компенсації за нерухомість, відібрану в Криму. Через те, що Росія порушила угоду між Кабміном та урядом РФ про заохочення і взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 року, на користь позивачів було присуджено стягнути 139 млн доларів з Росії.

Вищевказаним рішенням було визначено, що на території України є майно, яке належить Російської Федерації і яке можна стягнути.

Як раніше повідомлялося, у березні 2018 року Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України продовжила санкції щодо банків з російським капіталом, дія яких закінчувалася у березні 2018 року.

Раніше президент Петро Порошенко повідомив, що за останні три роки частка активів вищевказаних банків у системі скоротилася з 10,6% до 5,6%.

Нагадуємо, що всі п'ять російських банків, що працюють в Україні, - "Сбербанк", "ВТБ", "БМ Банк", "Промінвестбанк" і VS Bank з 23 березня 2017 року перебувають під санкціями - уряд заборонив їм проводити фінансові операції на користь пов'язаних з ними осіб, у тому числі материнських структур. Термін дії санкцій закінчувався в березні 2018 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів