"112 Україна" потребує захисту. Відкритий лист гендиректора каналу Єгора Бенкендорфа

На жаль, сьогодні телеканал "112 Україна" змушений констатувати неможливість самостійного захисту своїх прав за допомогою правових інструментів і те, що незабаром це може призвести до припинення мовлення каналу. Тому звертаємося до вас із проханням висловити свою позицію щодо захисту нашого права на професію, права людей отримувати об'єктивну інформацію, а також права на свободу вираження поглядів, права мислити і говорити вільно

112.ua

Телевізійний канал "112 Україна" користується цією нагодою для того, щоб висловити Вам свою повагу і привернути Вашу увагу на термінову потребу в захисті одного з найпопулярніших українських телеканалів, нинішні нападки на який свідчать про серйозну загрозу свободі слова і незалежності ЗМІ як головних цінностей демократичного суспільства.

Телеканал "112 Україна" є лідером новинно-інформаційного мовлення країни і входить до десятки найбільш рейтингових українських телеканалів. Ефірне наповнення телеканалу складається з прямоефірних гостьових студій, програм журналістських розслідувань, декількох програм авторських інтерв’ю та регулярних випусків новин. З нового сезону телеканал запустив повноформатне політичне ток-шоу, яке одразу стало найбільш популярною політичною програмою на українському телебаченні, і готує до виробництва два масштабні ток-шоу соціальної спрямованості, запуск яких заплановано на листопад 2018 року.

Ефір телеканалу в однаковій мірі є відкритим для представників різних політичних сил, органів влади, громадських діячів та експертів незалежно від їхніх політичних вподобань. Цілком природно, що гостями нашого ефіру стають і люди, які піддають критиці нинішню владу, зокрема вказують на зростання рівня корупції та згортання свободи слова. Наголошуємо, що спілкування з гостями телеканалу відбувається в прямому ефірі, а отже, така інформація подається "без купюр" і редагування, а люди, які перебувають у студії, мають можливість прямо висловлювати свою думку з найбільш гострих питань, що хвилюють суспільство.

Новини за темою: Парламент закликав РНБО запровадити санкції проти деяких телеканалів

На жаль, з наближенням двох передвиборчих кампаній 2019 року в Україні з’являється дедалі більше політиків, які намагаються використати редакційну політику телеканалу як об’єкт нападок та інструмент для забезпечення дешевого політичного піару. Із сумом ми маємо констатувати, що до систематичних нападів з боку влади, яка чинила опір у продовженні телеканалу ліцензій на мовлення, нині додався тиск з боку радикально налаштованих депутатів Верховної Ради України, які розпочали збір підписів для зупинки мовлення телеканалу. Згідно з чинною процедурою, для запуску цього процесу необхідно лише третину від нинішнього складу українського парламенту.

Телеканал "112 Україна" вважає, що спроби зупинити його діяльність є частиною більш масштабного процесу і стосуються незадовільної ситуації з дотриманням свободи слова в Україні. На це неодноразово звертали увагу українські та західні правозахисні організації, політики, державні діячі та незалежні медіаексперти.

Згідно з Гельсінською декларацією 1975 року, держави зобов'язалися поважати свободу слова, полегшувати вільне і широке поширення всіх форм інформації.

У Загальному коментарі № 34 за статтею 19 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права йдеться про те, що держави мають вжити ефективних заходів щодо захисту від посягань, спрямованих проти тих, хто використовує своє право на свободу слова.

Згідно з Резолюцією ПАРЄ 1638 (2008) "Показники демократії в медіа", право на свободу вираження поглядів та інформації має бути правомірно гарантовано національним законодавством, і це право має бути застосовано на практиці. За критичні висловлювання журналістів не можна позбавляти волі або закривати ЗМІ.

У Декларації Комітету міністрів РЄ про захист журналістики і безпеки журналістів від 30 квітня 2014 року передбачено, що держави мають створити сприятливе середовище для участі в громадському обговоренні для всіх осіб, дозволяючи їм висловлювати свої погляди та ідеї без страху. Для цього державам потрібно не тільки утриматися від втручання у здійснення свободи слова окремими особами, але й захищати це право від зовнішніх загроз, в тому числі з боку інших осіб, створивши для цього ефективну систему захисту.

На жаль, сьогодні телеканал "112 Україна" змушений констатувати неможливість самостійного захисту своїх прав за допомогою правових інструментів і те, що незабаром це може призвести до припинення мовлення каналу. Тому звертаємося до Вас з проханням висловити свою позицію щодо захисту нашого права на професію, права людей отримувати об'єктивну інформацію, а також права на свободу вираження поглядів, права мислити і говорити вільно. Для більшості наших співробітників телеканал "112 Україна" є одним з останніх острівців свободи слова, тобто одним з останніх місць, що залишилися в Україні для самореалізації у професії журналіста.

Ми особливо потребуємо допомоги, оскільки й надалі не збираємося відмовлятися від головних принципів своєї роботи – дотримання журналістських стандартів, надання можливості для висловлення своїх поглядів для всіх політичних сил на рівних умовах, готовність обговорювати найбільш болючі проблеми сучасного українського суспільства.

З повагою,

генеральний директор

телевізійного каналу "112 Україна"                                                         

Єгор БЕНКЕНДОРФ

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів