Зустріли зі спротивом та вивели всі гроші: Ліквідатор неплатоспроможних банків розповів про роботу з банком "Михайлівський"

"Банк вичистили за вихідні дні, напередодні ухвалення рішення про визнання його неплатоспроможним", - розповів Ірклієнко

ЛІГА.net

Ліквідатор неплатоспроможних банків Юрій Ірклієнко в інтерв'ю виданню "Ліга.net" розповів про те, як відбувається процес ліквідації банку "Михайлівський". Зокрема, за його словами, ліквідатори зіштовхнулись з великим спротивом з боку банку та відмовлялись йти на контакт.

"Коли ми прийшли туди у понеділок – це був шок. Баланс банку, за даними НБУ, станом на ранок п'ятниці був зовсім іншим. Банк вичистили за вихідні дні, напередодні ухвалення рішення про визнання його неплатоспроможним. Я досі пам'ятаю ті цифри: по одній угоді вивели з банку 561 млн грн, по другій – 870 млн, по третій – 180 млн грн. Проведено "фіктивне" погашення шляхом перекредитування кредитного портфеля пов'язаних із Поліщуком (екс-акціонер банку "Михайлівський" Віктор Поліщук, - ред.) компаній на 1,2 млрд, виведено кредитний портфель фізичних осіб на 683 млн грн. У касі нічого не було, коррахунок майже порожній. До того ж зачистили базу даних клієнтів, поставили блоки на важливе програмне забезпечення. Нам доводилося усе це відновлювати", - сказав він.

"Наскільки мені відомо, зараз справи про виведення активів з банку "Михайлівський" у рамках кримінального провадження перебувають на стадії передачі до суду. У них фігурують члени правління та топ-менеджменту. В притягненні винних до відповідальності важливо виявити ідеологів злочину, а не звичайних виконавців", - додав він.

Нагадаємо, раніше Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продовжив термін ліквідації ПАТ "Банк Михайлівський" на два роки. Зазначимо, 23 травня 2016 року НБУ визнав банк неплатоспроможним, а його ліквідація почалася 13 липня 2016 року, процедура мала завершитися 12 червня 2018 року.

Детальніше про роботу ліквідаторів неплатоспроможних банків читайте в блозі на 112.ua

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів