Зростання експорту брухту загрожує зупинкою українських метпідприємств, - Каленков

Глава "Укрметалургпрому" сподівається, що підприємствам за підсумками поточного року вдасться збільшити заготівлю брухту

У разі збереження існуючої в Україні тенденції до підвищення обсягів експорту металобрухту українські металургійні підприємства з часом взагалі можуть залишитися без привізного металобрухту

Таку думку в інтерв'ю "Українським новинам" висловив президент ВП "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

"Це спочатку призведе до скорочення виробництва, а потім і до його повної зупинки зі всіма негативними фінансово-економічними і соціальними наслідками. Причому не тільки на рівні окремої галузі, але і всієї країни в цілому, - сказав Каленков. - За даними ДП "Укрпромзовнішекспертиза", на сьогоднішній день металофонд України становить близько 300 млн т, а його зношення досягає 90%. Тому терміново потрібна програма оновлення, насамперед інфраструктури, яка сприятиме розвитку внутрішнього ринку для українського гірничо-металургійного комплексу, що своєю чергою дозволить вирішити проблему дефіциту металобрухту".

При цьому глава "Укрметалургпрому" сподівається, що підприємствам за підсумками поточного року вдасться збільшити заготівлю брухту. "Минулого року було заготовлено близько 3,7 млн тонн, у 2017 році – 3,4 млн тонн, тобто збільшили заготовку на 6%. Сподіваюся, що цього року ми збільшимо на 6%. Якщо ж експорт зростатиме такими темпами як зараз, то у нас дефіцит замість 10% може скласти 15% і більше", - сказав він.

Каленков нагадав, що близько 80% українського брухту йде в Туреччину, а 20% йде в невизнану республіку Придністров'я.

"Взагалі-то, це політичне питання, яке необхідно вирішувати вже сьогодні, оскільки 20% стратегічної сировини вивозиться в невизнану республіку, де воно переробляється в готову продукцію і відправляється на ті ж ринки, на яких ми конкуруємо. Причому придністровські підприємства субсидуються за повною програмою: і щодо газу (їх росіяни субсидують), і щодо електроенергії. Враховуючи це, відпускати 20% нашого експорту брухту до Придністров'я недопустимо. Якщо ми створюємо список обмеження експорту товарів з Росією, напевно, має сенс зробити це і щодо Придністров'я. До того ж у нас дуже великі надії на законопроект № 8226, який зареєстрований зараз та знаходиться на розгляді у Верховній Раді (він пропонує зберегти мито на експорт брухту на 3 роки і підвищити його до 42 євро за тонну)", - сказав глава "Укрметалургпрому".

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів