Зниження ціни на автогаз у вересні не буде, - експерт

Ціна, можливо, впаде тільки в жовтні

Ціна на скраплений газ у вересні не впаде після серпневого підвищення. Про це в коментарі "112 Україна" заявив експерт в області енергетики Сергій Куюн.

За словами Куюна, після зростання цін на автогаз на зовнішньому ринку в серпні зниження котирувань у вересні на українському ринку не відбудеться.

"Погана новина в тому, що за останні пару тижнів ціни на зовнішньому ринку, де ми купуємо 70% газу, різко зросли. Сумарно з початку серпня вони зросли на понад 20%. Це означає, що очікуваного зниження не буде у вересні. Вересень все одно буде дорогим місяцем", - вважає він.

Фахівець стверджує, що зріджений газ подешевшає ближче до жовтня, однак це буде сезонним явищем, а не наслідком зміни ситуації на ринку.

"Я бачу, що сьогодні пройшли торги на українському газу на рівні 24-25 тис. грн за тонну. Я бачу, що все одно газ, швидше за все, нижче 15 грн не опуститься. У жовтні закінчується сезон активного споживання, і ціни на газ, можливо, впадуть", - резюмував Куюн.

Згідно з дослідженням консалтингової групи "А-95", найбільшим постачальником зрідженого газу в Україну є Білорусь. На поставки з Білорусі припало 47% зріджених вуглеводневих газів, імпортованих в Україну в серпні цього року. Другим постачальником залишається є Росія, проте в серпні імпорт з РФ знизився з 44% до 35%.

Як раніше повідомлялося, інше джерело в коментарі "112 Україна" заявило, що у вересні ціна на літр автогазу знизиться до 14,5 грн.

Нагадаємо, в АМКУ повідомили про порушення справи "за ознаками антиконкурентних узгоджених дій" на ринку скрапленого газу.

Новини за темою: Каплін: Кілька українських імпортерів шляхом змови заробили на скачку цін на автогаз 700 млн грн

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...