Замість мільйонних зарплат "Нафтогаз" міг би розраховуватися за боргами теплокомуненерго і закупити газ, - експерти

Європейський банк реконструкції і розвитку розглядатиме рішення про надання "Нафтогазу" кредит на 100 млн доларів для закупівлі природного газу у вересні. Експерти наполягають, що замість мільйонних премій співробітникам компанія могла би розрахуватися з боргами з теплокомунальними підприємствами і закупити газ, повідомляє "112 Україна".

"Вже на рівні міської, обласної влади приймається рішення відмовитися від централізованого теплопостачання і гарячого водопостачання", - повідомив експерт з питань енергетики Валентин Землянський.

Лідер ГО "Український вибір – право народу" Віктор Медведчук обурений таким станом речей: "Нафтогаз", що за прибутковістю зрівнявся з "Газпром", виявляється, не має коштів навіть на закупівлю газу для зими! І це при тому, що українців змушують сплачувати за блакитне паливо за світовими цінами. І це при мільйонних зарплатах і преміях для топ-менеджерів "Нафтогазу". Чи став "Нафтогаз", цей "непрозорий монстр", прозорим - питання риторичне".

Залучення коштів ЄБРР можливо у разі позитивного рішення про надання траншу МВФ. Головна умова - підвищення тарифів для населення України. Його прогнозують на рівні від 30% до 60%.

"Це поставить звичайно величезну частину наших громадян за межу бідності. Газ власного видобутку, який є недорогим, може бути використаний для потреб населення і комунальної, соціальної сфери - ця концепція повинна бути головною", - переконаний екс-міністр економіки України, член партії "За життя" Віктор Суслов.

Це - ключова стратегія комплексної програми перегляду тарифної політики партії "За життя".

"Націоналізація і повернення Україні нафто- і газодобувних підприємств. Немає другого шляху - це має бути націоналізовано й обов'язково. Повинні прийти тарифи до нормальної цифри - втричі нижче", - переконаний лідер партії "За життя" Вадим Рабінович.

У політсилі вважають, що бюджет України здатний взяти на себе витрати з оплати комунальних послуг для пенсіонерів.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів