Закон "Про валюту" хороший, але не досконалий, - Дегрік

Головне достоїнство закону "Про валюту", який президент зареєстрував у Верховній Раді як невідкладний, — зняття великої кількості обмежень, які досі накладає на бізнес валютне законодавство України. Таку думку висловила засновник і генеральний директор компанії LeoGaming (ФК Леогеймінг) Альона Дегрік.

"У нас досі у валютному питанні держава практикує підхід "дозволено тільки те, що передбачене регуляторними актами". Тоді як всі цивілізовані країни використовують принцип "дозволене все, що не заборонене". Якщо закон буде схвалено парламентом, то Україна перейде на західні принципи валютного регулювання", — вважає експерт.

Дегрік також зазначила, що новий закон дозволить українському бізнесу активніше працювати на зарубіжних ринках.
"Скасування обов'язкового продажу частини валютної виручки, відсутність обов'язкової реєстрації кредитів з-за кордону, право вільно купувати валюту для підприємств — все це буде сприяти активізації зовнішньоекономічної діяльності українських компаній. Можна очікувати, що цей закон дасть можливість Україні наростити експорт товарів і послуг", — сказала Альона Дегрік.

Однак експерт застерігає від надмірної ейфорії щодо можливого схвалення закону, звертаючи увагу на те, що законопроект містить низку положень, які роблять можливим встановлення обмежень на валютні операції.

"Згідно із законопроектом, за Нацбанком залишається право на власний розсуд запроваджувати обмеження на валютні операції та навіть встановлювати обов'язковий продаж частини валютної виручки. Цей момент, безумовно, насторожує українські компанії при укладанні експортно-імпортних контрактів. Адже вони не будуть впевнені в тому, що регулятор в якийсь момент не змінить правила гри з власної ініціативи", — зазначає експерт.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді проект закону "Про валюту" 2 березня. У своєму коментарі до законопроекту глава держави зазначив, що він гармонізує українське валютне законодавство з нормами Євросоюзу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів