ria.ru

Обсяг вугілля антрацитної групи, закупленого урядом України в Південно-Африканській Республіці у 2014-2017 роках, становив 1,745 тис. тонн. Про це виданню 112.ua повідомили в прес-службі Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

"Імпортна продукція марки "А" надходила на енергетичні підприємства: в 2014 році - 375 тис. тонн; 2015 році - 897 тис. тонн; в 2016 році - 434 тис. тонн", - повідомили в Міненергетики.

Також у міністерстві відзначили, що за період від січня по 15 березня 2017 року надійшло 39 тис. тонн.

Ще 81 тис. тонн енергетичного вугілля було закуплено в 2014 році в Австралії.

При цьому в Міненергетики відзначають, що вартість закупленого вугілля визначали в результаті переговорів між постачальником вугілля та його покупцем.

Раніше видання 112.ua повідомило, що від початку року Україна отримала 1,7 млн тонн вугілля антрацитної групи з окупованих бойовиками районів Луганської та Донецької областей. Всього ж за період з 2015 року з окупованих районів Луганської і Донецької області на енергетичні підприємства України надійшло 17,7 млн тонн вугілля антрацитової групи.

Нагадаємо, що у зв'язку із закупівлею вугілля за кордоном, в березні 2016 року Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, затвердила нову методику розрахунку вартості електроенергії. Її розраховували за формулою: вартість вугілля в порту Роттердама плюс вартість доставки в Україну. Згідно з цією формулою, вартість вугілля у лютому 2017 року склала 3,1 тис. грн за тонну.

У липні 2016 року глава уряду Володимир Гройсман заявив, що у формулі "Роттердам+" є безліч невідомих, і закликав розібратися в методиці формування цін за цією формулою.

Поряд з тим у лютому 2017 року міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що формулу "Роттердам+" було створено як фікцію, і вона зараз не діє. Вартість вугілля, яке було поставлено з тимчасово окупованих районів Донбасу, склало 1,7 тис. грн.

Незважаючи на це, 28 лютого Київський апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення суду першої інстанції, який визнав правомірним формування тарифів на вугілля за формулою "Роттердам+".