Порошенко заявив, що з початку 2017 року експорт України до країн ЄС зріс на 30%

Порошенко очікує, що половина товарообігу України припаде на країни ЄС

Адміністрація Президента України

З початку 2017 року Україна на 30% збільшила експорт товарів до країн ЄС. Про це під час робочої поїздки до Дніпра повідомив президент України Петро Порошенко. Трансляцію виступу вів телеканал "112 Україна".

"За 10 місяців поточного року наш український експорт до ЄС порівняно з попереднім, 2016 роком, зріс на 30% - на третину за рік. Частка Європейського Союзу у зовнішній торгівлі України досягла майже 43%. Скоро 50% всього товарообігу України буде припадати саме на Європейський Союз", - зазначив Порошенко.

Він нагадав, що 24 листопада відбудеться саміт Східного партнерства, де буде розглянуто варіант посиленого партнерства з ЄС для країн, які досягли успіху у виконанні плану асоціацію з ЄС.

Раніше повідомлялося, що ВВП України виріс на 2,1% в річному вимірі та на 0,2% порівняно з даними попереднього кварталу. Як зазначили в Кабміні, зростання ВВП обумовлений збільшенням обсягу імпорту та експорту продукції в 2017 році.

В уряді стверджують, що експорт України збільшився на 18,5%, імпорт - на 24,6%. Зовнішньоторговельні операції з початку року здійснювалися з 219 країнами світу. Помітно зріс експорт товарів у країни ЄС, зокрема до Швейцарії (у 2,5 рази), Бельгії та Нідерландів (57,1% та 60,4%), США (89,1%) та Індії (32,5%). В товарному розрізі зріс експорт агропродукції, насамперед продуктів рослинного і тваринного походження (20,6% і 46,5%), зернових та жирів (15,3% і 26,9%), а також готових харчових продуктів (25,4%). Зростання також зафіксовано в експорті полімерів, текстилю, інших промислових товарів.

Крім того, в товарному розрізі 23,1% усього обсягу імпорту становить імпорт палива і мастильних матеріалів. І цей показник пояснюється наслідками зимової блокади Донбасу, коли через втрату доступу до вугільних шахт і вугільних підприємств у держави різко зросла потреба в енергоресурсах, заповнити яку вдається поки шляхом ввезення джерел енергії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів