З 1 вересня інформація про земельні відносини буде в доступі для громадян: Усього понад 140 показників

Зокрема, можна буде дізнатися дані про кількість землевласників і землекористувачів та суми нарахованих і сплачених платежів за оренду ділянок

Фото з відкритих джерел

В Україні з 1 вересня починає здійснюватися регулярний моніторинг ключових показників у сфері землекористування, інформація про які буде в доступі для громадян. Про це повідомила прес-служба Кабміну.

"Згідно з постановою уряду з 1 вересня запроваджується взаємний обмін інформацією між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, що дозволить оновлювати дані на регулярній основі", - йдеться в повідомленні.

Текст самої постанови № 639 "Про реалізацію пілотного проекту щодо проведення моніторингу земельних відносин та внесення змін до деяких постанов Кабінету міністрів України" від 23 серпня 2017 року опубліковано на сайті Кабміну.

Зокрема, будуть акумулюватися такі групи даних: склад земель, кількість землевласників і землекористувачів, середній розмір земельних ділянок, реєстрація земельних ділянок у Державному земельному кадастрі, кількість і площа ділянок, переданих в оренду, наданих у користування та переданих у власність громадянам безоплатно, суми нарахованих і сплачених платежів за користування земельними ділянками – усього понад 140 показників.

Як підкреслив перший заступник міністра агрополітики і продовольства Максим Мартинюк, відображення стану і тенденцій розвитку земельних відносин дасть можливість оперативного реагування на ризики та виведе земельні відносини на принципово новий рівень відкритості, оскільки всю інформацію буде акумульовано і вона буде в доступі для громадськості та міжнародних організацій.

"Крім того, ми розраховуємо на підвищення ефективності розпорядження земельними ресурсами з боку місцевих громад, оскільки вони отримують потужний національний аналітично-інформаційний інструмент для професійного прийняття рішень у сфері землекористування", - підкреслив Мартинюк.

У форматі пілотного проекту перший Моніторинг земельних відносин було здійснено Держгеокадастром у 2015 році за підтримки Світового банку. Дослідження акумулювало дані шести відомств: Держгеокадастру, Мін'юсту, Державної фіскальної служби, Держстату, Держводагентства, Державної судової адміністрації.

Як повідомлялося, розгляд у Раді законопроекту про запуск ринку землі сільгосппризначення заплановано на жовтень.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів