businessua.com

Європейська комісія висловила президенту Петру Порошенку і прем'єр-міністру Володимиру Гройсману своє незадоволення затягуванням прийняття законопроекту про створення прозорого енергорегулятора. Про це йдеться у листі віце-президента Європейської комісії Мароша Шефчовича, передає "Економічна правда".

В Єврокомісії нагадали, що прийняття закону про енергетичний регулятор є одним із заходів, що дозволяють ЄС надати наступні 600 млн євро фінансової допомоги Україні.

"Тому наразі так важливо, щоб впровадження цього істотного закону розпочалося без подальших зволікань", - йдеться в листі.

Єврокомісія згадала про формулу "Роттердам +" і поставила під сумнів професіоналізм членів НКРЕКП.

Новини за темою: ЄС готовий виділити Україні 100 млн євро для Фонду енергоефективності, - Шефчович
.

"Суперечності з нещодавнім рішенням енергетичного регулятора щодо методологій встановлення цін на вугілля та розрахунку плати за приєднання до електромережі свідчать про те, яке велике значення має не тільки незалежність, а й професіоналізм і довіра до енергетичного регулятора для залучення таких терміново необхідних інвестицій в економіку України" , - йдеться в листі.

Крім того, в листі також зазначається, що НКРЕКП не приймає експертну допомогу, яку пропонує ЄС.

"Аналіз згаданих нещодавніх рішень регулятора експертами ЄС показав, що, на жаль, методології, які використовуються, не повністю відповідають кращій європейській практиці", - пише Шефчович.

Новини за темою: Шефчович заявив про готовність України купувати російський газ

Віце-президент Єврокомісії просить Порошенка виконати закон про Національну комісію та призначити двох членів Конкурсної комісії.

"Я впевнений, що Кабінет Міністрів України та Верховна Рада України наслідують Вам, подавши свої кандидатури", - додається в листі.

Нагадаємо, в лютому 2017 р. народний депутат партії "Самопоміч" Лев Підлісецький у зв'язку зі скандальними рішеннями НКРЕКП за формулою "Роттердам +" і новою методологією приєднання до мереж, заявив про призупинення підготовки до другого читання законопроекту про ринок електроенергії до моменту ротації членів НКРЕКП.

Як повідомлялося, генпрокурор Юрій Луценко доручив ГПУ здійснити дослідчу перевірку НКРЕКП щодо контролю відомством тарифів.

Новини за темою: Порошенко та Шефчович обговорили співробітництво України та ЄС в енергетичній сфері