Єврокомісія: Росія запевнила ЄС у готовності постачати газ через Україну після 2019 року

Голова Міненерго висловив готовність Росії здійснювати безперебійне постачання природного газу

Открытый источник

Голова Міненерго РФ Олександр Новак запевнив віце-голову Єврокомісії (ЄК) Мароша Шефчовича в готовності Москви постачати газ до Євросоюзу через Україну після 2019 року. Про це "ТАСС" повідомила представник ЄК Анна-Кайса Ітконен за підсумками їхньої телефонної розмови.

"Він (Новак, - ред.) висловив готовність Росії здійснювати безперебійне постачання природного газу до Європи через Україну після 2019 року", - сказала вона.

За її словами, Шефчович підкреслив необхідність збереження комерційно вигідних обсягів газу, який постачають за українським маршрутом.

"Він також знову заявив про необхідність пошуку рішень відповідно до Стокгольмського арбітражу і готовність взаємодіяти з обома сторонами як на двосторонній, так і на тристоронній основі. У цьому контексті після двосторонньої зустрічі "Газпрому" і "Нафтогазу" можуть відбутися подальші контакти", - додала Ітконен .

Раніше в Міненерго повідомили, що Новак і Шефчович мали телефонну розмову, в ході якої обговорили поточну ситуацію довкола постачання російського газу на європейський ринок.

Раніше президент України Петро Порошенко запропонував Німеччині альтернативу "Північному потоку-2", заявивши, що проект є економічно невиправданим. Він запропонував постачати газ через Україну.

Порошенко назвав РФ "вкрай ненадійним партнером", а також висловив думку, що реалізація проекту призведе до економічної та енергетичної блокади України, що завдасть їй "величезних збитків". На думку українського президента, газогін не має "економічно виправданої основи". А от транзит газу через Україну, за словами Порошенка, буде набагато дешевшим, і його "можна легко та вигідно модернізувати".

Пізніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що німецька сторона взяла до уваги позицію України щодо будівництва газогону "Північний потік-2" і вважає важливим збереження транзиту через територію України

11 квітня російське видання "Ведомости" повідомило, що російський "Газпром" і Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" розпочали обговорення умов нового контракту про транзит газу через територію України до Європи. Зазначається, що йдеться не про перегляд умов чинного до кінця 2019 року контракту, а про новий - з 2020 року. Водночас, які умови транзиту обговорюють, співрозмовники уточнювати не стали, оскільки переговори перебувають на ранній стадії.

Голова правління компанії "Газпром" Олексій Міллер заявив, що Росія може зберегти транзит газу через Україну.

Джерело: ТАСС

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів