ЄС і США засудили масові затримання в Росії напередодні інавгурації Путіна

ЄС закликав російську владу повною мірою дотримуватися міжнародні зобов'язання для захисту зазначених прав

Акції протесту "Він нам не цар" в Росії, 05.05.2018 р. "Дождь"

Євросоюз закликає російську владу негайно відпустити затриманих у суботу мирних демонстрантів і журналістів. Про це йдеться в заяві прес-секретаря зовнішньополітичної служби ЄС Майї Косьянчич.

"Затримання більш ніж тисячі демонстрантів і насильство, яке російська влада застосовувала проти них сьогодні загрожують основним свободам вирази, об'єднань і зборів в Російській Федерації. Затримання журналістів також загрожує свободі ЗМІ. Ці основні права закріплено у російській конституції, і ми сподіваємося, що вони будуть захищатися, а не руйнуватися", - заявили в Євросоюзі.

У заяві підкреслюється, що навіть якщо деякі демонстрації не були дозволені в місці, де вони сталися, це не може виправдати жорстокість міліції і масові арешти.

ЄС закликав російську владу повною мірою дотримуватися міжнародні зобов'язання для захисту зазначених прав і негайно звільнити мирних демонстрантів і журналістів.

У свою чергу, прес-секретар Державного департаменту США Хезер Науерт заявила, що "Сполучені Штати засуджують затримання в Росії сотень мирних протестувальників і вимагають негайно звільнити їх".

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів