ЄС через СОТ вимагає від Росії 1,4 млрд євро на рік за заборону ввезення свинини, – Politico

Планується, що розмір стягнень щороку буде підвищуватися на 15%

Фото з відкритих джерел

Євросоюз вимагає стягувати з Росії по 1,39 млрд євро щорічно через обмеження на ввезення свинини. Як пише видання Politico з посиланням на свої джерела, Світова організація торгівлі вже скерувала вимогу Брюсселя до арбітражного суду.

Видання нагадує, що в 2016 році СОТ постановила, що Росія встановила неправомірну заборону на імпорт свинини з ЄС. Ці заходи стали "важким ударом для фермерів з Данії, Німеччини і Нідерландів".

"Санкції стали для Росії можливістю збільшити виробництво м'яса після того, як конкуренція з іноземними компаніями на ринку зникла", — йдеться в статті. Брюссель же своїми діями, як зазначає видання, починає активно заперечувати "законність політично мотивованих продуктових санкцій проти ЄС".

Компенсація в 1,39 млрд євро щорічно, яку вимагає Брюссель, дорівнює загальній вартості експорту свинини з ЄС до Росії у 2013 році. Планується, що розмір стягнень щороку підвищуватиметься на 15%.

Нагадаємо, на початку 2014 року російська влада заборонила ввезення свинини з країн ЄС. Приводом для цього стала зафіксована в 2013 році африканська чума свиней (АЧС) у Литві та Польщі. У 2016 року СОТ вирішила, що російське ембарго йде врозріз з Угодою про застосування санітарних і фітосанітарних заходів СОТ. Апеляцію Росії було відхилено.

Взимку 2017 року Мінекономрозвитку Росії повідомило, що вимоги СОТ було виконано, а заборону на ввезення м'яса знято. Однак ввезення свинини залишилося під забороною як частина російської економічної відповіді на секторальні санкції Євросоюзу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів