Єдина ставка RAB дозволяє уникнути ситуації, коли існуючі активи не підтримуватимуться на належному рівні, - старший віце-президент IHS Energy Карлос Паскуаль

Карлос Паскуаль Українські новини

Вкладати в модернізацію вже існуючого на балансі обленерго обладнання може стимулювати тільки єдина ставка RAB – однакова як для нових, так і для старих активів. Таку думку висловив екс-посол США в Україні, старший віце-президент IHS Energy Карлос Паскуаль в інтерв'ю виданню LB.ua.

"Важливо розуміти два ключові чинники. Перший: Україна очевидно потребує створення сучасної системи електроенергетики. Для цього буде потрібно від 10 до 15 млрд доларів інвестицій, а трансформація може тривати від 10 до 20 років. Другий: Україна не може ігнорувати ту систему електроенергетики, яка є зараз, вона повинна продовжувати інвестувати в сьогоднішню систему дистрибуції, робити її ефективною та надійною", - зазначив Карлос Паскуаль.

На його думку, вкрай важливо при впровадженні RAB-регулювання подбати про стимули для обленерго модернізувати старе обладнання. А для цього, на думку експерта, повинна бути єдина ставка прибутковості на всю базу активів. "Хотів би підкреслити, чому важливо мати єдину ставку відшкодування. Припустимо, ви визначили дві ставки - 20% для нових активів і 5% для існуючих. Якщо ви власник обленерго, ви розумієте, що ваші існуючі активи через 10-15 років будуть повністю зношені і ви не отримаєте ніякого відшкодування за них. Тобто у вас є стимул всі інвестиції спрямовувати тільки на нові активи. Це може здаватися логічним, але в підсумку призведе до кризи в дистрибуції електроенергії в Україні", - вважає Карлос Паскуаль.

За словами Карлоса Паскуаля, обленерго потрібно міняти трансформатори, будувати підстанції, змінювати лінії електропередачі. "Тобто аргумент на користь однієї, а не двох ставок відшкодування полягає в тому, що це дозволяє уникнути ситуації, коли існуючі активи не будуть підтримуватися на належному рівні. Про що слід пам'ятати: у впровадження RAB-тарифів є дві цілі: забезпечення життєздатності існуючої системи дистрибуції електроенергії та її трансформація у відповідності до потреб майбутнього. І вибрати одну з них не можна", - впевнений старший віце-президент IHS Energy Карлос Паскуаль.

Нагадаємо, на форумі "Зовнішньоекономічна інвестиційна програма ЄС" 17 травня в Києві виступив екс-посол США в Україні Карлос Паскуаль. Карлос Паскуаль у 2000-2003 роках був надзвичайним і повноважним послом США в Україні, з 2003 по 2006 рік працював в Адміністрації президента США Білла Клінтона. Потім займався питаннями енергетики та геополітики в Brookings Intstitution і був координатором напрямку міжнародної енергетичної політики в Держдепартаменті США. З 2014 року є віце-президентом найбільшої консалтингової компанії IHS Energy, підрозділу IHS Markit.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів