Яресько: Німеччина виступає посередником на переговорах України та РФ щодо 3 млрд дол. боргу

Міністр зазначила, що Україна не змінила свою позицію щодо цих облігацій

112.ua

Німеччина виступає посередником у рамках переговорів України та Російської Федерації (РФ) щодо реструктуризації 3 млрд дол. українського боргу. Про це заявила міністр фінансів України Наталія Яресько, повідомляє "УНН".

"Я зустрічалася з ними (представниками Мінфіну РФ, - ред.) під медіацією міністра фінансів Німеччини. Вони нам допомагають як посередники... Ми з ними в контакті через наших німецьких партнерів щодня", - сказала Яресько.

При цьому міністр зазначила, що Україна не змінила свою позицію щодо цих облігацій, і додала, що Київ досі не отримав пропозицію щодо реструктуризації євробондів, які викупила Росія.

Новини за темою: Посол ЄС у Москві закликає РФ списати 20% боргу України

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін доручив міністрові фінансів РФ Антону Силуанову подати позов проти України у зв'язку з невиплатою боргу в 3 млрд доларів. Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на це відповів, що Україна готова судитися з РФ з цього питання.

Раніше, 16 листопада, Путін заявив, що Росія готова до того, щоб Україна сплатила свій борг у 3 млрд дол. в 2016-2018 роках.

За словами російського лідера, Москва допускає, що Київ не платитиме за боргом в грудні 2015 року, як планувалося раніше, але при цьому українська сторона повинна буде виплатити по 1 млрд дол. протягом наступних трьох років. Крім того, західні партнери повинні надати Росії фінансові гарантії таких виплат.

Новини за темою: У Лаврова прокоментували пропозицію ЄС про списання Москвою 20% українського боргу

Пізніше стало відомо, що Мінфін України не отримав пропозиції від російської сторони щодо реструктуризації українського боргу, про яку заявив Путін.

У грудні 2013 року за президента Віктора Януковича Україна отримала від РФ кредит у 3 млрд дол. Київ наполягав на визнанні боргу комерційним з його подальшою реструктуризацією та списанні частини заборгованості. Росія, своєю чергою, вимагала погасити кредит у грудні 2015 року.

Джерело: УНН

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів