Введення квот на імпорт сірчаної кислоти загрожує корупцією,- глава Держрегслужби

"Квоти самі по собі це корупційний механізм, це дуже поганий механізм для України", – впевнена вона

Введення квот на імпорт сірчаної кислоти створить корупційні ризики при їх розподілі. Таку думку висловила голова Держрегуляторної служби Ксенія Ляпіна, повідомляє "Мінпром". "Квоти самі по собі це корупційний механізм, це дуже поганий механізм для України", – впевнена вона. Ляпіна висловила побоювання, що розподіл квот у майбутньому може проводитися за принципом "хто перший встав, того і капці".

"Найгірший і найнебезпечніший принцип. Тому що той, хто ближче до тіла приймає рішення, а це Міністерство економічного розвитку і торгівлі, першим прийде і вибере абсолютно всі квоти", – застерігає вона. Глава Держрегуляторної служби назвала рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі "проблемним з усіх точок зору". Вона звернула увагу на те, що рішення приймалося МКМТ під гаслом протидії імпорту сірчаної кислоти з Росії. Проте в результаті розмір російської квоти дорівнює четвертій частині всієї прийнятої квоти. "Ми боремося з ввезенням неякісного продукту з Росії або імітуємо цю боротьбу? Вважаю, що російська квота повинна бути максимально закрита", – наголосила Ляпіна. При цьому вона звернула увагу на те, що у встановлену квоту в 4,3 тис. тонн потрапляють всі країни Євросоюзу.

"Тобто квота на країни ЄС в два рази менша, ніж на Росію. Так ми боремося з європейським продуктом або з російським продуктом?" – сказала Ляпіна, висловивши впевненість, що імпорт сірчаної кислоти з країн ЄС не повинен квотуватися. Також Ляпіна назвала недостатніми встановлені МКМТ квоти на імпорт сірчаної кислоти. За її словами, дані квоти не покривають дефіцит, що утворився на ринку через втрату підприємств, розташованих в Криму і на сході України. Ляпіна повідомила, що за підсумками засідання в Держрегуляторній службі вирішили створити моніторингову групу, яка найближчим часом дослідить реальний стан справ навколо сірчаної кислоти. Результатом роботи цієї групи може стати скасування рішення комісії про квотування цього виду сировини. Як повідомлялося, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі 2 липня встановила квоти на імпорт в Україну сірчаної кислоти. Дане розслідування щодо сірчаної кислоти ініціювали Східний ГЗК і об'єднання "Сумихімпром". Раніше керівники крупних коксохімічних і металургійних підприємств, а також галузевих асоціацій неодноразово попереджали про необґрунтованість квотування імпорту сірчаної кислоти і про збитки для національної економіки від даних лобістських заходів. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів