"ВТБ" помилково видав одній із найбідніших країн світу 12 млрд дол. кредиту

Банк пояснив це "операційною помилкою"

Фото з відкритих джерел

Російський Центробанк напередодні, 27 листопада, повідомив, що "ВТБ" позичив Центральноафриканській республіці (ЦАР), яка є однією з найбідніших країн світу, 12 млрд дол., повідомляє Reuters.

Відомості про кредит зазначено у квартальному фінансовому звіті "ВТБ", опублікованому ЦБР. У доповіді перелічено фінансові вимоги "ВТБ" щодо десятка країн станом на 1 жовтня нинішнього року. Навпроти ЦАР у таблиці вказано суму 801.933.814.000 руб. (11,99 млрд дол.), що більш ніж ушестеро перевищує річний ВВП країни.

У відповідь на запит Reuters "ВТБ" повідомив, що такого кредиту не існує. Банк назвав дані ЦБ "операційною помилкою".

Новини за темою: Апеляційний суд заарештував акції російських "Промінвестбанку", "Сбербанку" і "ВТБ Банку"

Прес-секретар уряду ЦАР сказав, що не має інформації щодо кредиту, проте зазначив, що його розмір настільки великий у порівнянні з ВВП його країни, що дані не видаються достовірними.

Хто був одержувачем кредиту, якою була його мета, коли його було видано і на яких умовах - невідомо.

За даними Світового банку, населення ЦАР становить близько 5 млн осіб, а ВВП - 1,95 млрд дол.

Новини за темою: У Грузії оголосили "кредитну амністію" перед другим туром президентських виборів

Протягом останніх кількох років Росія почала налагоджувати активні зв'язки з ЦАР у галузі безпеки та бізнесу. Зокрема, РФ скерувала до ЦАР зброю та відрядила кількадесят контрактників для навчання місцевих військовиків та охорони рудників, тоді як громадянин РФ є радником з безпеки президента Центральноафриканської республіки.

Нагадаємо, нещодавно Національний банк України визнав "ВТБ Банк" банкротом. У зв’язку з цим ухвалено рішення щодо введення у "ВТБ" тимчасової адміністрації з 28 листопада.

"ВТБ" - найбільша фінансова група РФ, яку контролює уряд Росії. Підрозділи "ВТБ" представлено по всьому світу, а сама група входила до 500 найбільших компаній світу за версією Financial Times.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів