Вісім банків потребують докапіталізації на 6,1 млрд грн – підсумки стрес-тестування НБУ

У НБУ цю суму вважають не критичною, адже за підсумками стрес-тестування в 2015 році банки потребували докапіталізації на 220 млрд грн

сайт НБУ

Вісім із 24 банків (понад 90% активів усього банківського сектору), які брали участь в оцінці якості активів і стрес-тестуванні Національного банку України, потребують докапіталізації на суму в 6,1 млрд грн. Про це регулятор повідомляє на своєму сайті.

"За результатами оцінки якості активів та стрес-тестування за базовим макроекономічним сценарієм на 2018 рік виявлено потребу у капіталі для восьми банків на загальну суму 6,1 млрд грн. Ці банки зобов’язані виконати програми капіталізації до кінця поточного року", - йдеться в повідомленні НБУ.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що 6,1 млрд грн - не така вже велика сума, в порівнянні з 220 млрд грн за підсумками стрес-тестування в 2015 році, і вона абсолютно підйомна для банків. У даний час регулятор обговорює можливість відстрочки виконання програми капіталізації до кінця березня 2019 року.

У рамках стрес-тестування за несприятливим сценарієм, докапіталізації, крім вказаних восьми, вимагають ще п'ять банків. Загальна потреба в капіталі 13 банків за несприятливим сценарієм складає 42,1 млрд грн.

Новини за темою: Нацбанк визначив цільовий рівень інфляції 5% з грудня 2019 року

Всі проблемні банки вже подали програми капіталізації та плани реструктуризації, до кінця жовтня вони будуть затверджені. Програми докапіталізації мають бути виконані банками до кінця 2018 року, а плани з реструктуризації активів – до кінця 2019 року.

У рамках реструктуризації банки мають покращувати якість кредитного портфелю, проводити реструктуризацію кредитів, посилювати застави, стягувати застави за проблемними кредитами, продавати непрофільні активи, проводити оптимізацію операційних витрат тощо.

Новини за темою: Чи уникне "Титанік" зіткнення з айсбергом, або Навіщо НБУ знову підвищив облікову ставку

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів