Відмову "Газпрому" від постачання газу розцінюємо як порушення договору та невиконання рішення арбітражу, – "Нафтогаз"

"Не поставляючи передплачений газ, "Газпром" перешкоджає виконанню зобов'язань "Нафтогазу" щодо закупівлі мінімальних контрактних обсягів", – переконаний Коболєв

З відкритих джерел

НАК "Нафтогаз України" здивований відмовою "Газпрому" в постачаннях газу на березень і розцінює цей крок як порушення рішення арбітражу. Про це заявив глава "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, передає кореспондент 112.ua

"Нас дивує позиція Газпрому. Компанія виставила рахунок у рамках договору, зміненого арбітражем, рахунок був оплачений. Ми розцінюємо відмову від Газпрому поставки як порушення договору та невиконання рішення арбітражу", – сказав він.

За його словами, Україна купує газ, тому що виконує рішення арбітражу.

"Не поставляючи передплачений газ, "Газпром" перешкоджає виконанню зобов'язань "Нафтогазу" щодо закупівлі мінімальних контрактних обсягів", – переконаний він.

Коболєв підкреслив, що за чотири роки закупівлі газу у європейських постачальників у України не було жодної ситуації, коли доводилося б переживати, чи отримаємо ми газ, за який заплатили".

"Сьогоднішня заява Газпрому – черговий привід для європейських контрагентів задуматися про те, чи варто покладатися на контрагента, який може виставити вам рахунок, отримати гроші і відмовитися поставляти газ. А також, чи варто дозволяти такого контрагенту посилювати свої і без того сильні позиції на їх ринку за рахунок будівництва "Північного потоку 2", – підсумував він.

Раніше в "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив попередню оплату для відновлення поставок російської газу з березня. Водночас "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору з діючим контрактом.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" повинен сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховуватися відсотки - 526 тис. доларів в день, починаючи з 1 березня. "Газпром" при цьому не згоден з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити компенсацію "Нафтогазу".

Також відзначимо, що Стокгольмський арбітраж не задовольнив вимогу "Нафтогазу" про перегляд тарифу на транзит газу, оскільки впровадження регуляторної реформи на території України не входить до компетенції трибуналу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів