Верховна Рада підвищила експортне мито на брухт

Верховна Рада 17 травня проголосувала в першому читанні та в цілому за Закон України "Про внесення змін в деякі закони України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку" №8226, який передбачає збільшення експортного мита на брухт до 42 євро/тонна і продовження його дії на рік, до вересня 2019 року, пише UAprom.

За відповідний закон проголосували 248 депутатів, проти - 3, утрималися - 3.

Авторами законопроекту, зокрема, є лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко, депутати РПЛ.

Представляючи цей законопроект з парламентської трибуни, голова Комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк заявив, що попереднє мито в 30 євро вже перестало виконувати захисну функцію.

"Ситуація на світових ринках загострюється. Ціни на металобрухт ростуть. Тому пропонується підняти дану мито до 42 євро за тонну", - сказав він, додавши, що бюджетний ефект від цього законопроекту перевищив 1 млрд грн. на рік.

Потім Галасюк на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав: "Новий "металургійний закон", ініційований РПЛ, прийнято! Це щеплення для курсу гривні і рівня цін!"

Нагадаємо, в липні 2015 року з метою ліквідації дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку для першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об'єктів інфраструктури парламент прийняв Закон про тимчасове підвищення експортного мита на металобрухт з 10 до 30 євро за тонну.

У 2017 році парламент продовжив дію "металургійного закону" ще на один рік.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів