Велика приватизація дасть стартовий сигнал до поновлення інвестицій в Україну, – Ігор Мазепа

Мазепа зазначає особливий інтерес інвесторів до енергетики та інфраструктури

Генеральний директор інвестиційної компанії Concorde Capital, впливовий інвестиційний банкір Ігор Мазепа в інтерв'ю сайту "Главком" заявив, що до відновлення повноцінного потоку іноземних інвестицій в Україну залишився приблизно рік, але почнеться приплив з першими великими приватизаційними конкурсами.

"Рецепт простий: чесно виконувати набір реформ і змін. Я бачу цілу низку галузей, які продовжують залишатися цікавими. Це фармацевтика, медицина. Як і раніше, залишається досить ліквідним сектор сільського господарства. Там є життя і є гроші. Перспективною є і сільгоспінфраструктура – елеватори, перевалка, порти, - впевнений Ігор Мазепа. - За умови того, що інфляція буде під контролем, а влада буде підживлювати електорат пенсіями та зарплатами, швидше за все, споживчий попит почне відновлюватися".

При цьому впливовий інвестбанкір вважає, що запуск великої приватизації здатний не лише залучити нові гроші в Україну, але й стати потужним сигналом до відновлення припливу інвестицій: "Приватизація є дуже важливою. Це може бути одним з основних тригерів, що в країні щось почало відбуватися, змінюватися і з'явилися якісь відчутні зміни для інвесторів".

На думку Ігоря Мазепи, "зараз близько третини ВВП виробляється в державному секторі, а це завжди неефективність і злодійство. ... Завжди вплив на якісь держкомпанії був предметом домовленості між політсилами. А приватизація стане добрим знаком того, що дещо змінюється". Він також вважає, що тривалий старт приватизації обумовлений опором з боку тих, хто продовжує паразитувати на державних активах: "У більшості держкомпаній мало що змінилося з часів Януковича. Там так само сидять різні політичні та бізнесові групи. Сидять і "пиляють". Цим я пояснюю те, що затягується процес приватизації. Корумповані чиновники за кожен місяць неприватизації вкрадуть ще кілька десятків мільйонів доларів. Якщо приватизація у нас відкладеться на півроку, ці втрати будуть обчислюватися сотнями мільйонів".

Аналізуючи перспективи приватизації, Ігор Мазепа зазначає особливий інтерес інвесторів (як внутрішніх, так і іноземних) до енергетики, інфраструктури (залізниця), портів, Одеського припортового заводу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів