У ЄС опублікували рішення про торгові преференції для України, документ набуде чинності 1 жовтня

Преференції вводять на строк до трьох років

Фото з відкритих джерел

В Офіційному журналі Європейського Союзу опублікували рішення про введення автономних торгових преференцій для України строком дії на три роки. Текст рішення опубліковано в Офіційному журналі ЄС.

Повідомляється, що рішення набуває чинності на наступний день після публікації в журналі, тобто 1 жовтня 2017 р. Згідно з текстом рішення, преференції вводять на строк до трьох років, як додаток до Угоди про поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі.

Відзначається, регламент ЄС надає додаткові нульові тарифні квоти для українського меду - 2,5 тис. т, кукурудзи та борошна з неї - 650 тис. т, ячменю і борошна з нього - 350 тис. т, пшениці і борошна - 65 тис. т. Крім того, додається квота на ячмінну крупу, овес, оброблені томати і виноградний сік.

Нагадаємо, 13 вересня в Європейському парламенті підписали рішення про надання Україні додаткових торгових преференцій. Документ підписали президент Європейського парламенту Антоніо Таяні та заступник міністра у справах Євросоюзу головуючої у ЄС Естонії Матті Маасикас.

Раніше повідомлялося, що Європарламент 1 червня підтримав пропозицію Єврокомісії про збільшення тарифних квот на низку українських товарів. Торговельні преференції надано Україні в рамках DCFTA - частини Угоди про асоціацію, що тимчасово застосовується з січня 2016 року. Частина угоди передбачає взаємне відкриття ринків товарів і послуг, але ЄС швидше скорочує і скасовує мито. Зважаючи на економічні труднощі України та її зусилля з реформування ЄС запропонує Києву додаткові нові торговельні поступки.

Також Рада Європейського Союзу висловився на підтримку введення тимчасових торгових преференцій для нашої країни.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів