В Україні потрібно створити Банк розвитку для здешевлення кредитування в інфраструктуру, - Рибалка

На думку глави фінкомітету, необхідно ретельно підготувати базу для створення Банку розвитку і затвердити стратегію державних банків

Газета "День"

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності має намір підготувати законодавчу базу для активізації кредитування в Україні, у тому числі через спеціалізацію державних банків. Про це в інтерв'ю газеті "День", опублікованому у вівторок, заявив глава комітету Сергій Рибалка.

На його думку, необхідно ретельно підготувати базу для створення Банку розвитку і затвердити стратегію державних банків. "Логічно, щоб експортом займався "Укрексімбанк", а для здешевлення кредитування внутрішніх інвестицій у високотехнологічні виробництва та інфраструктуру потрібен Банк розвитку. Важливо максимально налаштувати держбанки на дешеве кредитування малого і середнього бізнесу", - упевнений Рибалка.

"Після націоналізації "ПриватБанку" частка державних банків у активах банківської системи досягла 53%. Більшість функцій, які можуть виконувати звичайні комерційні банки, потрібно віддати приватним установам, продавши їм відповідні активи. Держбанки практично не повинні конкурувати з приватними банками. Їх функція – реалізовувати державну політику, допомагати досягати наших стратегічних цілей, перетворювати економіку України в сильну, стабільну і динамічно розвинену", - зазначив глава фінкомітету.

Він зазначив, що таку ж позицію займають експерти з фінансового сектору з Японії, з якими комітет проводить консультаційну роботу. "Всі наші пропозиції і напрацювання ми передамо уряду і будемо брати активну участь у розробці середньострокової програми розвитку країни", - сказав Рибалка.

"Ми цілеспрямовано переконуємо уряд у важливості створення системи стимулів для просування українського технологічного експорту на світових ринках. Ми забезпечили прийняття в парламенті закону, автором якого виступили ключові люди у Радикальної партії Олега Ляшка. Тепер закон потрібно реалізувати і надати іноземним покупцям нашої продукції дешеві кредити, забезпечити страхування і гарантування важливих експортних контрактів", - зазначив Рибалка.

За його словами, це дозволить збільшувати частку в експорті продукції з прийнятною доданою вартістю, збільшити приплив валюти в країну, створювати нові виробництва і робочі місця, нарощувати добробут громадян. "Одна справа торгувати необробленим металом та лісом-кругляком і жити все бідніше, а інша справа - з часом побудувати сильну промисловість і продавати за кордон складні верстати, роботів, літаки і космічні ракетоносії. Ми обов'язково подамо наші пропозиції до середньострокового плану уряду, проект якого нещодавно презентував прем'єр Володимир Гройсман", - підкреслив він.

Нагадаємо, раніше фінкомітет Ради затвердив і рекомендував для реалізації уряду Стратегію розвитку банківського сектора до 2020 року. У розробці документа брали участь провідні експерти, науковці, колишні керівники профільних департаментів НБУ, представники банківського співтовариства. На підставі Стратегії комітет розробив низку законопроектів, у тому числі про підвищення прозорості роботи НБУ, реформування системи гарантування вкладів, стимулювання кредитування економіки.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів