В Україні мають намір запровадити професійну пенсійну систему

Відповідний законопроект готують на розгляд Кабміну

Фото з відкритих джерел

У Міністерстві соціальної політики працюють над законопроектом про професійну пенсійну систему, який незабаром будуть представляти на затвердження Кабінету міністрів. Про це розповів заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір, передає УНН.

"Одним з елементів появи в Україні накопичувальних пенсій ми бачимо запуск професійної пенсійної системи. І відповідний законопроект ми незабаром будемо подавати на розгляд Кабінету міністрів. Саме це може стати першим елементом, який дасть можливість потім повноцінно впровадити накопичувальну систему", - пояснив Шамбір.

За його словами, професійна пенсійна система передбачає переведення всіх пільгових пенсій на накопичувальну професійну систему.

"Людина, яка працювала в шкідливих умовах, буде виходити на пенсію раніше, але не завдяки сьогоднішній, на мою думку, відсталій системі, коли підприємство відшкодовує пенсію Пенсійному фонду, а за допомогою накопичувальної системи", - додав він.

Також Шамбір зазначив, що професійна пенсійна система "дає можливість запустити елемент накопичення, який у майбутньому забезпечить достатньо дієву систему".

Раніше в уряді повідомили, що наступну індексацію пенсій в Україні заплановано на березень 2019 року.

Згідно з проектом держбюджету, в 2019 році мінімальна пенсія становитиме 1452 грн. Пенсійному фонду наступного року буде виділено 166,5 млрд грн.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів