В ОАЕ спростовують інформацію щодо припинення імпорту до країни української продукції

ОАЕ ніколи не висловлювали застереження щодо якості української продукції

Reuters

Еміратська сторона спростувала інформацію деяких українських ЗМІ щодо призупинення імпорту в Об'єднані Арабські Емірати української харчової продукції. Про це повідомляє прес-служба Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

За інформацією посольства України в ОАЕ, Об'єднані Арабські Емірати безпосередньо не забороняли ввезення вітчизняних харчових продуктів, так само, як ніколи не висловлювали застереження щодо якості української продукції.

Новини за темою: Путін закликає Білорусь збільшити імпорт продуктів до Росії

"Проблемне питання виникло через скасування права Центру "Альраід" видавати сертифікати "Халяль". Проте таке право було у згаданої установи тільки з лютого 2014 р., а до того часу вітчизняні експортери використовували інші шляхи отримання таких сертифікатів, у тому числі й через альтернативні сертифікаційні центри як в Україні, так і за кордоном", - сказано в повідомленні.

Своєю чергою МЗС України повідомив, що з ініціативи української сторони було проведено зустріч з тимчасовим повіреним у справах ОАЕ в Україні Ахмедом Аль-Сувейді, під час якої було зазначено, що припинення визнання сертифікатів "Халяль", виданих Центром "Альраід", є чисто технічним питанням і не пов'язано з якістю харчової продукції з України.

Держпродспоживслужба звернулася до компетентного органу ОАЕ з питань стандартизації і метрології (ESMA) з приводу надання переліку акредитованих халяльних центрів як в Україні, так і в інших країнах, які мають право видачі сертифікатів "Халяль" на експорт харчової продукції до ОАЕ.

Новини за темою: РФ скасувала заборону на імпорт української солі, - джерело

Нагадаємо, в Україні 6 квітня запрацювала Держпродспоживслужба. Кабмін передав координацію роботи Держпродспоживслужби міністру агрополітики Олексію Павленку. Також раніше Кабінет міністрів призначив Володимира Лапу головою Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту прав споживачів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів