Уряд запропонував виділити 112 млн грн на трансплантацію органів, - проект бюджету-2019

Раніше в Україні набув чинності закон про трансплантацію

Фото з відкритих джерел

Проект держбюджету на 2019-й рік включає витрати на забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів у сумі 112 млн 15,3 тис. грн. Таку суму передбачає зареєстрований у Раді проект держбюджету на 2019-й рік.

За бюджетною програмою "Реалізація пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів" передбачено обсяг видатків загального фонду держбюджету в сумі 112 млн 15,3 тис. грн.

Також проектом державного бюджету на 2019-й рік передбачено асигнування в сумі 389 млн 948,9 тис. грн для лікування хворих, яким не може бути надано відповідну медичну допомогу в Україні (близько 141 особи залежно від вартості лікування). Фінансування будуть здійснювати за бюджетною програмою "Лікування громадян України за кордоном".

У червні поточного року набув чинності закон про трансплантацію. Згідно з ним, кожна людина за життя може погодитися на посмертне донорство або відмовитися від нього. За бажання можна зробити позначку про це в паспорті/посвідченні водія. Своє рішення можна змінювати, і дійсним буде тільки останнє за датою.

Крім того, є можливість обрати довірену людину, яка після смерті оприлюднить згоду або заборону потенційного донора на трансплантацію його органів.

Закон набуде чинності з 1 січня 2019 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів