Уряд пропонує виділити 762,4 млн грн на забезпечення захисту прав та інтересів України в ЄСПЛ, - проект бюджету-2019

Міністерство юстиції України вже подало до Європейського суду з прав людини 6 позовів проти Росії

Фото з відкритих джерел

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді виділити в 2019 році 762,4 млн гривень на забезпечення захисту прав та інтересів України у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). Таку суму передбачає зареєстрований у Раді проект держбюджету на 2019-й рік.

"За бюджетною програмою "Забезпечення захисту прав та інтересів України під час врегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб'єкта та України, а також забезпечення представництва України в Європейському суді з прав людини" враховано кошти загального фонду державного бюджету в сумі 762 млн 406,2 тис. грн", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

До того ж 594 млн 422,7 тис. грн із загального фонду державного бюджету пропонується спрямувати на платежі на виконання рішень закордонних юрисдикційних органів, прийнятих за результатами розгляду справ проти України.

Новини за темою: ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за смерть українця Колобичка, який служив в армії невизнаного Придністров'я

Раніше міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що станом на 13 серпня Мін'юст подав у Європейський суд з прав людини 6 позовів проти Росії. Заяви стосуються подій, пов'язаних з анексією Криму, масових порушень прав українців на півострові (викрадення, вбивства, позбавлення волі, порушення права власності, порушення права на справедливий суд). До того ж у позовах йдеться про події на Донбасі під час військових дій і масові порушення прав людини з боку РФ.

П'ятий позов стосується викрадення українських дітей-сиріт, коли російські терористи вивезли з України дітей-сиріт, які перебували в інтернаті в Луганській області, шостий позов - політичних політв'язнів.

Перше процесуальне засідання за позовом України в ЄСПЛ про порушення прав людини в Криму та окупацію півострова Європейський суд з прав людини призначив на 27 лютого 2019 у Страсбурзі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів