"Укргазвидобування" виступає проти квот на імпорт палива, - ЗМІ

Топ-менеджер "Укргазвидобування" додав, що компанія виступає за забезпечення енергетичної безпеки країни шляхом диверсифікації джерел постачання та підтримки внутрішніх виробників

ПАТ "Укргазвидобування", що володіє другим в Україні працюючим НПЗ, не підтримує ініціативу ПАТ "Укртатнафта" про введення квот і мит на імпорт бензину та дизельного палива. Про це йдеться в повідомленні Нафтогазової асоціації України (НАУ), членом якої є "Укргазвидобування", повідомляє enkorr.com.ua.

"Ми виступаємо за підтримку легальних українських виробників нафтопродуктів, але без створення повсюдних квот або дискримінаційних зборів. Компанія не застосовує торгові бар'єри для всіх джерел імпорту і спотворення чесної конкуренції", - цитує НАУ слова комерційного директора УГД Сергія Федоренка.

Топ-менеджер "Укргазвидобування" додав, що компанія виступає за забезпечення енергетичної безпеки країни шляхом диверсифікації джерел постачання та підтримки внутрішніх виробників, як це закріплено в Енергетичній стратегії України та постановах уряду. Водночас, за словами Федоренка, не повинні порушуватися принципи ринкової економіки та вільної торгівлі, рівного доступу всіх гравців ринку до джерел постачання і збуту товару.

НАУ зазначає, що минулого року окремі члени Асоціації почали постійні закупівлі українських нафтопродуктів. Найбільшим попитом, за інформацією галузевої асоціації, користується паливо Шебелинського заводу, яке реалізується на відкритих торгах, як за разовими, так і за "формульними" контрактами. З березня 2018 р. столична мережа АЗС KLO уклала контракт щодо просування палива виробництва "Укргазвидобування" під новим брендом Shebel.

НАУ додає, що інші члени Асоціації також готові активізувати роботу з українськими виробниками палива за умови адекватної цінової політики та гарантій виконання своїх зобов'язань з боку НПЗ

"Для нарощування своєї частки на ринку "Укртатнафті" необхідно забезпечити комфортні та зручні умови для покупців нафтопродуктів, впровадити систему електронних торгів, запропонувати умови, які гарантують отримання палива в обсязі і цінах, зумовлених при укладанні договорів. Компанії потрібно поетапно заробляти довіру операторів ринку", - резюмує президент Асоціації Дмитро Кулик.

Як повідомляв enkorr, найбільший український НПЗ "Укртатнафта" вимагає ввести квоти на безмитний імпорт бензинів і ДТ з 1 травня. Для бензину і ДТ російського та білоруського виробництва "Укртатнафта" просить ввести квоти в 3 етапи, поступово знижуючи їх до 30% українського ринку (з травня - 50%, липня - 40%, жовтня - 30%). Для палива інших країн компанія просить відразу з 1 травня 2018 р. встановити квоту на рівні 30%.

Ця ініціатива викликала критику в експертних та галузевих колах. Зокрема в "Консалтинговій групі А-95" відзначають, що введення квот спричинить за собою зростання цін для всіх категорій споживачів, зруйнує стійку модель забезпечення країни паливом і не вирішить проблем нафтопереробної галузі.

Нафтогазова асоціація України закликала Міжвідомчу комісію при Мінекономрозвитку відхилити вимогу "Укртатнафти" щодо імпорту нафтопродуктів шляхом введення квот і не допустити монополізації ринку.

До того ж юристи, зокрема партнер юридичної фірми Sayenko Kharenko Анжела Махінова, зазначає, що подана "Укртатнафтою" заява є неспроможною і суперечить українському законодавству та правилам СОТ.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів