Український ринок відеореклами в інтернеті у 2014 році може зрости на 100%
Український ринок відеореклами в інтернеті у 2014 р. може зрости на 100% і досягти 300 млн грн, прогнозують у Всеукраїнській рекламній коаліції
10:28 20.12.2013
У той же час, за даними Всеукраїнської рекламної коаліції, спільний ринок реклами в мережі в 2014 р. також покаже істотний зріст (36%) і складе 1,4 млрд грн. Для порівняння, у 2012 р. ринок становив лише 22 млн грн.
Стимулом зростання, на думку експертів, виступило, насамперед, офіційне представлення сервісу YouTube в Україні. За рік з моменту запуску в Україні YouTube (з жовтня минулого року) заробітки її учасників зросли на 117%, про що повідомив директор по партнерській програмі YouTube в Східній Європі Юрій Хазанов.
Медіагрупи також отримали значний дохід від відеореклами на YouTube. У медіагрупи на YouTube 18 різних каналів, на місяць вони збирають близько 10 млн переглядів. За словами глави департаменту інформаційних інтернет-проектів "1+1 media" Вадима Осадчого, за півроку зростання переглядів склало 50%, а частка реклами на YouTube приносить приблизно 30 % доходу від усієї відеореклами.
Крім роботи з YouTube телеканали зайнялися також проектом по контент-партнерству "Чисте небо". Проект передбачає, що всі сайти, які розміщують у себе контент телеканалів, повинні встановити спеціальний плеєр для його показа. Таким чином дохід від реклами під час перегляду телеканалу дістанеться також телеканалу, а не інтернет-ресурсу. До проекту вже приєдналися близько 50 інтернет-сайтів.
Стимулюють зростання відеореклами і онлайн-кінотеатри, які почали працювати в Україні тільки в останні 1,5 року.
Рекламодавці воліють розміщувати відеорекламу на порталах різної спрямованості, проте найчастіше це відеохостинги і сайти з новинними відеороликами. Багато марок і брендів вже обмежили свої рекламні бюджети тільки онлайн, оскільки саме в інтернеті "живуть" їх споживачі.
В поточному році компанії віддали на мережеву відеорекламу 10-15% від бюджетів на телерекламу. Втім, чи буде витіснена телереклама з ринку, залишається спірним питанням, оскільки телебачення через найбільше охоплення аудиторії все-таки лідирує серед інших рекламних носіїв.