Україні важливо слідувати плану реформ, тепер не час думати про вибори, - Ліптон

"Якщо Україна вирішить припинити реформи або зробити крок назад, вона може втратити всі досягнуті на сьогодні переваги впроваджених змін", - зазначили в МВФ

МВФ

Владі України наразі важливо зосередити зусилля на просуванні вперед у рамках плану реформ. Так вважає перший заступник керуючого директора Міжнародного валютного фонду (МВФ) Девід Ліптон, передає "Інтерфакс-Україна".

"Україні, перш за все, важливо слідувати плану реформ і досягти угоди з нами щодо чергового перегляду... Головне тепер - чи зможе Україна зміцнити стабілізацію і перейти до економічного зростання, який дозволить країні вирішити її проблеми. Це найбільш важливе питання, ще не час думати про вибори", - сказав він.

За словами Ліптона, якщо влада приділить увагу тому, щоб просунутися вперед, з'являться можливості для подальшого рефінансування боргів України та зміцнення державних фінансів у цілому.

"Необхідно скористатися проміжком часу до виборів, щоб просунутися вперед за програмою і домогтися більшого прогресу. Тоді кожен зможе влаштувати виборчу кампанію в умовах більш сильної економіки", - сказав він.

Новини за темою: Данилюк про зустріч із керівництвом МВФ: Ми просунулися в перемовинах щодо формули на газ

Водночас Ліптон нагадав, що Україна раніше не раз переривала програму співпраці з МВФ, щойно виникали передумови певної стабілізації в економіці.

"Якщо Україна вирішить припинити реформи або зробити крок назад, вона може втратити всі досягнуті на сьогодні переваги впроваджених змін", - попередив заступник голови МВФ.

Нагадаємо, кредитну програму для України в розмірі 17,01 млрд дол. було затверджено МВФ наприкінці квітня 2014 року, а вже на початку травня було надано перший транш кредиту stand by на суму 3,19 млрд дол.

У березні 2015 року Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила надання Україні 17,5 млрд дол. за 4-річною програмою EFF (Extended Fund Facility) замість програми stand by.

Новини за темою: Україна має намір завершити програму співпраці з МВФ у 2018 р. і отримати транш до кінця 2017 року

Програму "стенд-бай" замінили на "механізм розширеного фінансування" у зв'язку з більш тривалою потребою платіжного балансу України.

Перший транш на 5 млрд дол. за нею Україна отримала в березні 2015 року, другий - на 1,7 млрд дол. у серпні 2015 року, третій - на 1 млрд дол. у вересні 2016 року, четвертий - на 1 млрд дол. у квітні 2017 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів