Україна заявила, що ЄАЕС систематично порушує норми СОТ під час антидемпінгових розслідувань

Країни Євразійського економічного союзу необґрунтовано обмежують доступ української продукції на ринки

З відкритих джерел

Україна вимагає від країн-учасниць Євразійського економічного союзу припинити систематично порушувати норми СОТ під час проведення антидемпінгових розслідувань, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

На засіданні Комітету СОТ з антидемпінгової практики, що відбулося 25-28 квітня в штаб-квартирі Світової організації торгівлі (СОТ) в Женеві, Україна порушила низку важливих питань щодо проведення антидемпінгових розслідувань Євразійським економічним союзом (ЄАЕС), четверо учасників якого на сьогодні є членами СОТ: Вірменія, Казахстан, Киргизстан і Росія. Про це повідомила прес-служба Мінекономрозвитку.

У своїй заяві Україна привернула увагу країн-членів СОТ до систематичного порушення ЄАЕС норм СОТ під час проведення антидемпінгових розслідувань, що призводить до запровадження юридично та економічно необґрунтованих обмежень доступу на ринки п’яти країн (додатково до вищеперелічених ще й Білорусі, яка має статус спостерігача у СОТ) для української продукції.

Під час засідання делегація України виступила з вимогою до Вірменії, Казахстану, Киргизстану та Росії скасувати рішення ЄАЕС стосовно запровадження антидемпінгових заходів щодо прутків, припинити розслідування щодо феросилікомарганцю без запровадження обмежень та припинити перегляд антидемпінгових заходів щодо сталевих труб без подовження їх дії.

У ході засідання представники країн-членів ЄАЕС не надали пояснень на порушені Україною питання та зазначили, що нададуть відповіді у письмовому вигляді найближчим часом.

Також у ході засідання Україна звернулася до Пакистану стосовно проведення антидемпінгового розслідування щодо холоднокатаного прокату походженням, у тому числі, з України. У заяві України було наголошено на неправомірності застосування Пакистаном попередніх антидемпінгових заходів у зв'язку з відсутністю шкоди пакистанській промисловості.

Крім того, Україна закликала Індію скасувати введені обмеження і відмовитися від практики застосування захисних заходів не на фактах, а на розрахунках прогнозних показників.

Новини за темою: Віктор Галасюк ініціював нотифікацію закону про підвищення експортного мита на металобрухт з країнами-членами СОТ

Спеціалізовані Комітети СОТ є робочим майданчиком для професійного обговорення питань використання інструментів торговельного захисту, а також забезпечують можливість порушення актуальних і важливих питань для отримання пояснень та відповідей від країн-членів СОТ. Україна є членом СОТ з 2005 р.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів