Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі при Мінекономрозвитку України прийняла рішення про застосування антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну російських шліфувальних кругів на керамічній зв'язці. Про це повідомляє МЕРТ.

Згідно з рішенням, до російських експортерів застосовується антидемпінгове мито терміном на 5 років у розмірі:

- для експортера-виробника відкритого акціонерного товариства "Волзький абразивний завод" (ВАТ "ВАЗ"), який розташовано в місті Волзький Волгоградської області - 6,54%;

- для інших експортерів і в цілому для Російської Федерації - 33,83%.

У комісії з міжнародної торгівлі вважають, що застосування зазначених антидемпінгових заходів позитивно вплине на фінансово-господарське становище національного товаровиробника, зокрема буде сприяти відновленню обсягів виробництва і продажів, збереженню та відновленню робочих місць, відновленню доходів.

Крім того, МКМТ прийняла рішення про порушення та проведення антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну деякої карбамідоформальдегідної продукції походженням з Російської Федерації. Розслідування буде вестися щодо імпорту в Україну карбамідоформальдегідної смоли і карбамідоформальдегідного концентрату походженням з Російської Федерації.

Під час розслідування будуть вивчатися інформація та докази наявності демпінгу, шкоди та причинно-наслідкового зв'язку між ними. За результатами проведених досліджень буде прийнято рішення про доцільність застосування антидемпінгових заходів.