Міністр інфраструктури України Володимир Омелян з іранським колегою
пресс-служба Мининфраструктуры

Україна та Іран домовилися про запуск тестового поїзда для перевезення сільськогосподарської продукції. Про це повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

У першу чергу, мова йде про транспортування зернових з України в Іран.

Маршрут пройде територіями Грузії й Азербайджану.

Новини за темою: Омелян розповів, які світові компанії готові інвестувати в Україну

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян зазначив, що тестовий потяг сполученням Україна-Іран може відправитися в рейс вже влітку 2017 року.

"Це дуже перспективний напрямок співпраці для обох країн. Україна повинна розробляти нові міжнародні транспортні коридори для того, щоб стати надійним транзитним мостом між країнами Європи, Азії і Сходу ", - сказав Омелян.

Новини за темою: "Укрзалізниця" ще не подала повторно пропозицій про підвищення тарифів, - Омелян

Він також закликав іранську сторону розглянути можливість транспортування іранської нафти в Україну, а також перспективи будівництва нафтопереробного заводу на території нашої держави.

Сторони також обговорили співробітництво в галузі морського й автомобільного транспорту, окремо зупинилися на питаннях посилення співпраці в авіаційній сфері.

Новини за темою: Омелян анонсував будівництво автобану, який з'єднає Одесу і Гданськ

Нагадаємо, у 2016 р. в Україні зібрали рекордний урожай зернових (66 млн т).

За даними Мінагрополітики України, станом на 18 квітня посів ярих зернових і зернобобових культур у нашій країні проведено на площі 2,6 млн га, або 36% щодо прогнозу (7,2 млн га).

Новини за темою: Омелян: Електронний квиток повинен включати одночасно автобус і літак